EHF Evropski kup (M) – Sesvete porazile Bešiktaš, Trogir pružio sjajan otpor Olimpijakosu!

0
182

Dve evropske utakmice odigrala su u subotu uveče dva hrvatska predstavnika u EHF Europskom kupu. Trogir je na domaćem terenu odigrao fantastičnu utakmicu te upisao minimalan poraz od Olimpijakosa, dok su Sesvete u veličanstvenom meču upisale uverljivu pobedu protiv Bešiktaša, 34:27.

Odličnu, spektakularnu utakmicu u izvrsnoj atmosferi popunjene dvorane u Jelkovcu odigrala je ekipa Igora Vorija. Sesvete su upisale veliku i vrednu pobedu (34:27) protiv moćnog Bešiktaša. Domaćin je krenuo jako i silovito od 1. minuta. Imali su Sesvećani prednost do 10. minuta a onda se ona seli na stranu ekipe iz Turske. Usledilo je period igre gol za gol, da bi Sesvete na poluvreme otišle s minimalnom prednošću, 13:12. U nastavku, Sesvećani su odigrali nekoliko vrlo dobrih deonica s nizom od dva ili tri gola te u 50. minutu bili na +4 (26:22). Fantastična završnica utakmice u kojoj su dodatno pojačali ritam te ostavili zadnji atom snage na terenu, donela im je veliku, po mnogima nezamislivu pobedu od sedam razlike, 34:27.

MRK SESVETE – BESIKTAS SAFI CIMENTO 34:27 (13:12)

Turčić 6, Gavrić 6, Raužan 4, Finek 4, Jelovčić 3, Topić 3, Hršak 2, Ćuk 2, Tomić 1, Godec 1, Perić (7/28 odbrana), Prpić (2/7 odbrane).

Cvetko 6, Kastro Penja 5, Radojković 4, Hačioglu 4, Kabaš 3, Arsenić 2, Piehovski 1, Arifoglu 1, Jagmuroglu 1, Bilim 1, Emre (10/27 odbrana), Jatkin (4/15 odbrana).

Trogir i Olimpijakos su odigrali vrlo čvrstu i neizvesnu utakmicu, pravu rukometnu poslasticu. Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli 0:4. Domaćin koji je igrao u odličnoj atmosferi do vrha ispunjene dvorane “Vinko Kandija“, kao da je bio pod utiskom favorizovanog protivnika iz Grčke. Brzo su Trogirani skockali svoje redove te uhvatili priključak za gostima. Odigrali su odličnu završnicu prvog dela te s nizom od tri gola, stigli na minimalan zaostatak, 13:14. Usledila je igra gol za gol koja je obeležila celo drugo poluvreme. Trogir više nije dopustio gostima da se odvoje na više od dva gola. Imao je domaćin u nekoliko navrata jedan ili dva gola prednosti (22:21, 24:22, 25:23). Onda ga je dočekala dramatična završnica u kojoj je pobednički gol za slavlje gostiju postigao Ivan Slišković pet sekundi pre isteka vremena.

MRK TROGIR – OLMYPIACOS SFP 26:27 (13:14)

Radnić 7, Bradarić Šljuljo 7, Piteša 3, Vulić 3, Luketić 2, Tokić 2, Smoljo 2, Baković (7/26 odbrana), Vranješ (4/11 odbrane).

Slišković 8, Kavčić 6, Ciras 4, Vida 4, Savaš 4, Karampurniotis 1, Montoro 1, Mihalidis 1, Kotanidis (8/32 odbrana), Papantonopulos (1/3 odbrana).