EHF evropska liga (M) – Nexe završilo sa nastupima u Evropi!

0
145

Rukometaši Nexe-a poraženi su u revanš utakmici osmine finala EHF Evropske lige od Rajn Nekar Levena 31:29 i tako su se oprostili od Evrope za ovu sezonu. Podsećamo, nemački predstavnik slavio je u Našicama pre nedelju dana u prvoj utakmici s pet golova razlike, 19:24.

Vrlo dobro prvo poluvreme odigrali su Našičani. Doduše, početak je bio malo nesiguran, jer je RNL praktično svaki svoj napad završavao golom. Posebno mnogo problema zadavali su Nexe-u brzim centrom. Od sredine prvog dela, a domaćin je tada imao plus tri, sve se polako menja. Veselin Vujović napokon je u brojnim rotacijama pronašao dobitnu kombinaciju u napadu s Lukom Moslavcem i mladim Ognjenom Cenićem koji je dramatično ubrzao protok lopte te odličnim Morenom Carem koji je u kratkom roku skupio šest odbrana. Nexe je  tako u 26. minutu drugi put stiglo do izjednačenja 13:13. I ne samo to, uskoro su i poveli 13:14. Da je bilo samo malo više koncentracije i mirnoće u završnici, mogli su na odmora da odu i s tri razlike. No, domaćin je na 14:16 najpre blokirao jedan pokušaj Našičana pa u kontri izborio sedmerac i isključenje. To su naravno pretvorili u gol (15:16). A da jedna nesreća ne dolazi sama, pokazao je sledeći napad. Gosti su se ponovo spetljali i tri sekunde pre isteka vremena bacili loptu u aut. Nemci i to iskoristili i na kraju na poluvreme otišli s izjednačenjem, 16:16. A realno su trebali da budu na minus tri. Bila je to savršena prilika da ih malo uzdrma i možda u nastavku pokuša Nexe da ih šokira. Nexe i pored ogromnog broja iskusnih igrača to nije prepoznalo i iskoristilo i vratilo je domaćina u igru.

Desetak minuta u nastavku gledali smo igru gol za gol. Onda Nexe uspeva da pobegne na dva razlike 20:22. Bio je to 41. minut, idealno vreme da se napravi čudo. No, kao i u prvom delu gosti kao da su se uplašili te prilike. Stali su i promašili dva sedmerca, dva zicera i napravili još nekoliko tehničkih grešaka te dopustili domaćinu da napravi seriju od 6:0 i reši utakmicu. “Crna rupa“ Nexea potrajala je nepunih osam minuta. Sve ostalo do kraja bilo je rutinsko odrađivanje posla za RNL. Završilo se sa 31:29, a to znači da RNL ide u četvrtfinale i igraće protiv Sportinga, a Nexe završava svoj evropski put.

EHF Evropska liga – 1/8 finala Play-off

Rhein-Neckar Löwen – RK NEXE 31:29 (16:16)

SNP Dome, Heidelberg

Sudije: Kursad Erdogan, Ibrahim Özdeniz (Turska)

Delegat: Christian Kaschütz (Austrija)

Kirkelokke 2, Jacobsen 1, Knorr 4, More 3, Ahouansou 2, Schefvert 3, Reichmann 4, Späth (7 odbrana), Birlehm (6 odbrana /2 sedmerca), Andersen 4, Kohlbacher 8

Trener: Sebastian Hinze

RK NEXE: Kuzmanović (6 odbrana), Račić 1, Bakić 1, Vejin 7, Car (11 odbrana/1 sedmerac), Mičević 1, Bezjak 7, Štrlek 3, Moslavac 2, Tomić 3, Melić 4

Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Rhein-Neckar Löwen: 2/3 ;  NEXE: 5/7