Druga liga Vojvodine (17. kolo) – Nova Pazova 1957 u triler završnici slavila u Žablju – PIK Prigrevica bolja od Crvene zvezde!

0
432

Veliki derbi Druge lige „Vojvodina“ odigran je u Žablju u okviru 17. kola gde su koplja ukrstile ekipe ŽSK 1955 i Nova Pazova 1957. Nakon velike borbe gosti su slavili veliku pobedu rezultatom 19:20 (7:6) i tako „zaseli“ na prvo mesto sa 28 bodova (ŽSK 1955 ima utakmicu manje) dok su Žabljani drugi sa 24. Veliki derbi je okupio puno navijača u hali. Kako zapisnik kaže bilo ih je 587. Što se tiče utakmice, „palo“ je malo golova a obe ekipe su igrale u grču znajući da ova 2 boda puno nose. Da sve protekne u najboljem redu i da ne dođe do prepiranja da li je moglo bolje delegiranje, Stevica Jevremov je u Žabalj poslao Danijelu Kovačević i Milicu Antić iz Crvenke. Delegat je bio Lazar Miškov iz Bačke Palanke (rade u višem rangu takmičenja). Što se tiče utakmice gosti su poveli sa 0:2 preko Grubića i Ivanića. Brzo su domaći izjednačili na 2:2 a potom Nova Pazova ponovo ima prednost 2:4. U22. minutu igrači Darka Lugonje prvi put stiču prednost a potom i vode sa +2 (6:4). U 29. minutu gosti ponovo dodaju gas i na semaforu stoji 6:6. „Palo“ je malo golova a domaćina na odmor sa +1 vodi Marić. Znao je Mile Malešević da ga čeka pakleno drugo poluvreme. Odbrana Nove Pazove 1957 je mnogo bolje funkcionisala a napad domaćin je znao u par navrata da „zakškripi“ kada je bilo potrebno da se upiše gol. U 36. minutu je bilo 8:10 a zatim u 40. 12:11. Prednost je stalno išla sa jedne na drugu stranu. U 59. minutu Bosnić je pogodio za 19:18 a potom su Ivanić i Gudurić smogli snage te preokrenuli na 19:20 a potom je usledio poslednji zvižduk sudija gde je moglo da krene veliko slavlje Nove Pazove. U domaćem sastavu je najefikasniji bio Ivan Radojčić sa 5 golova dok je pobedničku ekipu vodio Dušan Grubić sa 7 pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je golman Aleksa Suk koji je bio sjajan i kada je trebalo najviše je pomogao svojoj ekipi.

PIK Prigrevica se posle skandala u Riđici vratila normalnim aktivnostima hladne glave. U 17. kolu su bili favoriti protiv ekipe Crvene zvezde iz Mokrina ali su uz dosta muka savladali ekipu Mihajla Vekića rezultatom 37:36 (24:18). Prigrevčani imaju 3 utakmice manje od prvoplasirane ekipe koja ima 28 bodova. Nakon 14 utakmica Prigrevčani su osvojili 22 boda a ako nastave da ređaju pobede vrlo brzo će prestići Žabalj 1955 i zauzeti 2. mesto. Što se tiče ove utakmice, igrači Milke Nikšić su vrlo ofanzivno startovali. Već u 9. minutu je bilo 9:2 a zatim su gosti malo pojačali ritam i smanjili na 10:9. Ponovo domaćin igra furiozno i rešeta gol Crvene zvezde. Gosti nisu mogli da prate taj ritam i na odmor se odlazi sa 24:18. Nastavljeno je u istom ritmu i u drugom poluvremenu. U 39. minutu je bilo 29:23 gde su mnogi mogli da pretpostave kako će se ova utakmica završiti. Ipak, u 58. minutu gosti ponovo pojačavaju ritam i stižu na 36:33. Jeste bilo malo kasno za bilo kakav preokret ali vredi napomenuti da je Crvena zvezda ovde poražena sa samo 37:36. Kod gostiju je najefikasniji bio Đorđe Putnik sa 9 golova dok je domaći sastav vodio Dušan Ćeran takođe sa 9 golova ali je proglašen za igrača utakmice.