ĆSM Bukurešt porazio Budućnost u prijateljskoj utakmici!

0
386

Budućnost Bemax je doživela drugi poraz u pripremnom periodu, ali ponovo ostavila odličan utisak, iako je nastupila u značajno oslabljenom sastavu.

ĆSM Bukurešt je slavio u kontrolnom meču u Ljubljani (27:22), a nakon što su šampionke Crne Gore nakon prvih 30 minuta imale minimalnu prednost – 13:12.

Kao i duelu protiv Krima, trener Bojana Popović nije mogla da računa na kompletan sastav – pojačanja za novu sezonu Noemi Hafra i Kalidiatu Niakate još nisu dostigle potrebni nivo forme da se priključe timu posle teških povreda, dok turska reprezentativka Neslihan Čaliskan nije ni putovala u Ljubljanu, kako bi rešila potrebnu proceduru oko dobijanja vize.

Milena Raičević je bila najefikasnija sa sedam golova, Mari Plamenova Tomova je postigla četiri, a Adriana Kardoso de Kastro i Tanja Ivanović po tri. Vanesa Agović je dva puta zatresla mrežu rivala, a u strelce su se još upisale Ivona Pavićević, Nađa Kadović i Ivana Godeč.

• Odigrale smo odlično prvo poluvrijeme, sa dobrom energijom u odbrani i raspoloženom golmankom. U nastavku je bio evidentan umor, pa je bilo dosta tehničkih grešaka, što je Bukurešt iskoristio da napravi razliku u finišu. To nije realan rezultat, jer smo ostavile mnogo bolji utisak, nego što to govori konačnih pet golova minusa. Zadovoljna sam onim što smo prikazale u oba meča u Ljubljani, jer smo igrale uglavnom u sastavu u kojem smo nastupale i prošle sezone. Od pojačanja na raspolaganju su bile samo Bejza Karačam i golmanka Ana-Katrin Gigerih. Igrale smo smo protiv dva vrhunska protivnika, od kojih ĆSM Bukurešt značajno pojačan u odnosu na prošlu sezonu, pretenduje da izbori plasman na finalni turnir. Zadovoljne smo poslije provjera u Sloveniji i sada se okrećemo nastavku priprema, sigurne da ćemo kroz rad u Podgorici, te na turnirima u Mecu i Koprivnici, podići nivo igre i uklopiti u sistem i igračice koje su nam nedostajale u Sloveniji– kazala je trener Popović.