Crvena Zvezda zadržala status Superligaša!

0
334

Rukometaši Crvene zvezde savladali su u utakmici poslednjeg, 6.kola plej-aut doigravanja za opstanak u Superligi u Požegi ekipu Sloge 31:39 (13:20).

Crveno-beli su uspešno završili sezoni i doigravanje u plej-autu. Pobedom u Požegi Crvena Zvezda je potvrdila svoje mesto u Superligi koje je bilo osigurano nakon proteklog kola.

Osim dva početna izjednačenja na samom startu meča, Crvena zvezda je vodila od prvog do poslednjeg minuta i pobeda nije dolazila u pitanje. Mini serijama su crveno-beli stekli prednost, koju su potvrdili serijom 5:0 u finišu poluvremena, koje su završili sa sedam golova razlike na svom kontu – 13:20.

I u drugom poluvremenu smo videli isti odnos snaga. Zvezda je serijom 4:0 stigla do maksimalne prednosti od 11 golova razlike (34.minut, 13:24), a domaća ekipe se trudila u nastavku da se što časnije oprosti od Superlige. Zvezda je kontrolisala prednost koja je iznosila osam i devet golova do razlike, a Sloga je uspela da dođe do minus 5 u 54.minut, (29:34). Iako Zvezdini rukometaši nisu iskoristili dva sedmerca u finišu, usledila su tri brza gola crveno-belih i potvrda pobede nakon golova Matije Nikolića i Ivana Horvata u posslednjem minutu za konačnih 31:39.

Najefikasniji je bio Stefan Petrić sa 6 golova, po 5 su postigli kapiten Ivan Rajičević, Matija Nikolić, Aleksa Tufegdžić i Đorđe Majes, a Ivan Horvat je četiri puta zatresao mrežu.

Naredne sezone superligaški rukomet se neće igrati u Požegi i Zubinom potoku, dok će ih zameniti Proleter iz Zrenjanina i Dubočica iz Leskovca.

Sloga – Crvena zvezda 31:39 (13:20)

Požega, dvorana: Hala sportova. Gledalaca: 20. Sudije: Bojan Dautin i Uroš Minić (Beograd). Isključenja: Sloga 12, Crvena zvezda 10 minuta. Sedmerci: Sloga 5 (4), Crvena zvezda 7 (4).

SLOGA: Jovanović 6 (2), Marinković 2, Ilić 2, Aleksić, Filipović, Ćeranić, Marjanović 2, Živanović 6 (2), Gavrilović 4, Davidović 1, Pavić 8, Dimitrijević, Mićović. Trener: Rade Devedžić

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Horvat 4, Lazić 2, M.Nikolić 5, N.Nikolić 2, Tufegdžić 5, Ljubenović, Bugarinović 3 (1), Panić 3 (1), Dimić, Popović, Rajičević 5 (1), Petrić 6, Majes 5. Trener: Anton Bukilić