Buzećani posle preokreta upisali pobedu nad Rovinjom!

0
448

Istarski derbi Prve HRL Jug su u Buzetu, u sklopu 13. kola, odigrali domaćin i gosti iz Rovinja. Domaćin je na kraju došao do nova dva bodova, ali gosti iz Rovinja itekako su pokazali da im je mesto u ovom društvu. Zasad imaju deset bodova te se čini kako s ovom igrom neće imati problema da ostanu u ligi.

Rovinježi su vodili 7:9, 10:13, pa i 11:14, ali do poluvremena Buzećani prednost gostiju smanjuju na -1. I u nastavku Rovinježi vode, najpre 16:19, a onda i 18:21, ali tada domaćin kreće višim ritmom pa je u 45. minutu Matija Božić pogodio za 23:22. Do kraja utakmice Buzet je uspeo pobedu da napravi gotovo pa uverljivom, iako su do nje došli veoma teško.

Raul Valković bio je sjajan, za Buzet je postigao devet golova, a Tomislav Karaula dodao je pet dok je mladi Leon Rušnjak upisao četiri gola, kao i iskusni Matija Božić. Kod gostiju Dejan Pavlov je postigao šest golova, a po pet golova dodali su Samir Begzić i Hrvoje Marinčić.