ŽORK Jagodina slavila protiv Naise!

0
237

Rukometašice Naise nisu uspele da iznenade apsolutnog favorita, ekipu Jagodine. Gošće su, u 8. kolu ARKUS lige, ubedljivo slavile sa 29:21 (18:12).

Utakmica je, kako se ispostavilo, već bila rešena u 6. minutu, kada je na semaforu u Sali OŠ „Mika Antić“, stajalo – domaći 0, gosti 5!

Nije Naisa dobro otvorila meč i iskusniji tim iz Jagodine je to znao da iskoristi. Uspela je ekipa trenera Đorđa Teodorovića da se konsoliduje i sve ostalo je bilo sasvim solidno.

Na poluvremenu je bilo, 6 golova razlika za gošće.

Pokušala je Naisa da ugrozi to vođstvo, smanjila na 3 razlike, 18:21, sredinom drugog dela, ali više od toga, podmlađeni niški tim nije mogao. Za Naisu, zbog povrede, nisu nastupile kapitenka Olivera Nikolić i Teodora Petković, koja je teže povređena.

Trener Đorđe Teodorović u startnoj postavi dao je prostora mlađanoj Maši Rajković i ona je uspela da se upiše u strelce, baš kao i Mila Mladenović.

Najefikasnije u Naisi, sa po 6 golova bile su Nina Milovanović i Sanja Stamenković sa po 6 golova, dok je Tamara Simonović postigla 4.

U gostujućoj ekipi Aneta Adžić je postigla 6 golova, a Nikoleta Pejović i Sara Gugač po 5 golova. Efikasna je bila i nekadašnja igračica Naise Srna Sukur, koja je igrala sa doziranom minutažom, ali se 3 puta upisala u strelce.

Jagodina je tako nastavila perfektan niz i sve osim šampionske titule u ovoj sezoni bilo bi pravo čudo.

Naisi, sa druge strane, predstoji grčevita borba za opstanak. Jagodina je, ipak, bila prejak protivnik.