Yellow Cup – Rumunija porazila BiH, Švajcarska osvojila turnir pobedivši Argentinu!

0
220

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastup na “Yellow kupu” okončala je trećim porazom. Nakon poraza od Argentine (23:32) i Švajcarske (21:39), BiH je poražena od Rumunije sa 29:19. Nakon što su meč sa Švajcarskom propustili Nedim Hadžić i Mario Pavlak, sada nisu igrali ni Senjamin Burić ni Marko Panić, takođe zbog povreda. No, neigranje ova četiri rukometaša nije, ne može i ne sme biti opravdanje za loše igre. Reprezentacija je ipak nivo gde se mora davati više od maksimuma, nivo gde se nedostatak kvaliteta, koji je kod Bosne i Hercegovine očigledan, mora nadoknaditi borbom. Bezvoljno kretanje po terenu ne bi se smelo dešavati, a dešava se tokom celog turnira, koji je trebao da posluži za dizanje samopouzdanja, a poslužiće da samopouzdanje padne. U prvom poluvremenu, za razliku od prva dva meča, odbrana BiH je delovala mnogo bolje i agresivnije, no u napadu su bili katastrofalni. Prvi deo je završen sa 10:6 u korist Rumunije, ali je selekcija BiH u prvih 25 minuta postigla samo tri gola, te još tri u poslednjih pet minuta. Za razliku od prvog dela u nastavku je BiH nešto bolje zaigrala i u napadu, pa su za 10 minuta postigli pet golova i na ulasku u 41. minuti bilo je 15:11 za Rumune. Nakon toga je usledilo nekoliko grešaka BiH, pa je Rumunija serijom od 3:0 otišla na 18:11. Na 15 minuta do kraja Rumunija je vodila sa 20:12, pa je selektor Smajlagić bio primoran da pozove minut odmora. No, do kraja meča se BiH nije pokazala u najboljem svetlu, nego je Rumunija uspela da ode i na prednost od dvocifrenog broja golova.

BOSNA I HERCEGOVINA – RUMUNIJA 19:29

Herceg 3, Mehmedćehajić 3, Faljić 1, Perić 3, Knežević 4, Hamidović 2, Đurđević 3, Burić 4 odbrane, Ahmetašević 2 odbrane.

Stančiuk 1, Nistor 4, Čumpanići 1, Nađ 1, Rotaru 2, Grigoras 4, Rakotea 3, Tarita 5, Konstantina 2, Dedu 2, Gita 1, Buzle 3, Janču 9 odbrana, Vasile 4 odbrane.

Reprezentacija Švajcarske nije imala problema protiv Argentine i slavila je sa 35:27 (16:13) i tako osvojila turnir koji je organizovala. Oko 25 minuta je trebalo Švajcarskoj da se konsoliduje i od tog trenutka nije ispustila prednost. Do poluvemena je pojačala ritam da bi potom semafor pokazao 16:13. U drugom poluvremenu je prednost samo rasla da bi 10 minuta pre kraja bilo jasno kome će pripasti trofej “Yellow Kupa”. Na kraju visoka pobeda 35:27.

ŠVAJCARSKA – ARGENTINA 35:27

Rubin 3, Cender M. 14, Lier 3, Kusio 2, Remi 2, Maros 2, Šelker 1, Laube 3, Gerbl 3, Cender S. 1, Gracioli 1 odbrana, Portner 10 odbrana +1 gol

Bono 4, Robledo 4, Barselo Garsija 2, Jung 1, Benasedo 4, Lombardi 2, Kanjiani Besada 1, Murino 2, Guks 2, Mojano 5, Bar 6 odbrana.