W17 EHF EURO – Makedonke prejake za Kosovo!

0
298

Kadetska reprezentacija Makedonije imala je odličan meč na startu EHF prvenstva i pobedila Kosovo sa 33:15.

Nakon što su bile slobodne, sada su Makedonke imale vatreno krštenje na velikim takmičenjima i to su učinile na odličan način.

Već nakon nekoliko minuta bilo je jasno ko će pobediti u ovom meču. Iako je bilo grešaka, bilo je 3:0 za pet minuta, a nakon što je protivnik pogodio, usledilo je još nekoliko golova u seriji i u 20. minutu već je bilo 13:1, pa je meč praktično rešen.

Jovanovska je bila sjajna na golu, a u napadu je svako imao svoje trenutke. Dukoska i Jankuloska su pogađale bez problema pa je prednost rasla.

Nakon što je do kraja prvog poluvremena Makedonija otišla na plus 12, razlika se nije povećavala, pa se na odmor otišlo sa 17:5.

Drugo poluvreme je počelo sa 3:0, pa je ovo bila prilika da ostale rukometašice budu na terenu. Savevski je odlučio da pruži šansu svima, ali je primećeno da svi mogu da igrjui na visokom nivou i visoka prednost se zadržala do kraja. Kirova se takođe dobro branila, a većina devojaka je uspela da postigne golove u pobedi 33:15.