Veselin Vujović – “Nisam zadovoljan – Neka se zapitaju neki igrači da li će i dalje nositi ovaj dres!”

0
485

U ime Vardara 1961 posle meča i poraza od Kila (26:29) govorio je kapiten Stojanče “Stole” Stoilov. Igrač „crveno-crnih” vidno razočaran je rekao da je ekipa pokazala dva različita lica, pohvalio je golmana Martina Tomovskog u prvom poluvremenu i najavio bolje rezultate u narednom periodu.

• Kil je došao do važne pobede uprkos tome što nije imao tri važna igrača. Počeli smo odlično u prvom poluvremenu, imali smo vođstvo, ali smo previše zavisili od golmana koji je uhvatio tempo i napravio lažnu viziju za prvo poluvreme. Glavna snaga Kila je što su oni zajedno duže vreme, naš tim nije. Imamo nove igrače, novog trenera. Moramo da budemo mnogo bolji, ali ne možemo odmah, jer se igrači ne poznaju dovoljno. Ali to nije alibi za poraz. Moramo i možemo da dobijemo naredne mečeve i povratimo samopouzdanje, rekao je Stoilov.

Jiha je takođe prokomentarisao utakmicu:

• Lepo igrati u takvoj atmosferi. Oduševljen sam drugim poluvremenom. Nismo dobro počeli jer smo promašili dosta lakih udaraca, emotivno smo pali, ali definitivno ekipa nije igrala kako sam očekivao. Nije me briga što nismo imali tri igrača, želeo sam dobru utakmicu. Dobio sam to u drugom poluvremenu i osvojili smo željena dva boda. Hvala svima na gostoprimstvu, a Vardaru želim puno sreće.

Magnus Landin Jakobsen je dodao:

• Uvek je privilegija igrati u Skoplju, veliko iskustvo za sve rukometaše kada igraju u takvoj dvorani i ne može svako da pobedi. Video sam dva različita poluvremena iz naše tačke gledišta. Kao što je trener rekao, imali smo mnogo šansi u prvom delu koje nismo iskoristili. Igrali smo dobro u napadu, ali smo dosta promašivali. U drugom poluvremenu smo igrali sa više energije i strasti,

Veselin Vujović nije bilo zadovoljan:

• Čestitam Kilu na zasluženoj pobedi. Pre meča smo znali da tri igrača neće igrati i mislili smo da imamo šansu. Dosta smo se mučili u ključnim trenucima u napadu. Rezultat koji imamo zahvaljujući uspešnoj odbrani i raspoloženju Tomovskog. Imali smo strašnih problema u napadu „šest na šest“, u šutu smo bili na nuli, a bekovi nisu imali svoj dan. Probali smo „sedam na šest“, igru ​​koja stvara nervozu na našoj klupi i na tribinama. Išli smo na tri razlike i – stali! Ne znam šta se dogodilo. Pali smo. Primili smo 19 golova u drugom poluvremenu, to je previše za Vardar i moju filozofiju. Ima igrača koji treba dobro da razmisle da li će ostati u Vardaru od polusezone, jer od njih očekujemo više, ako Vardar želi nešto više, rekao je Vujović.