Vardar savladao Kumanovo – Eurofarm Pelister prejak za Tikveš!

0
265

Makedonski šampion Vardar ostaje neporažen i posle šest odigranih kola. Iako bez Borka Ristovskog, Darka Đukića, Dejana Manaskova, Marka Miševskog… Vardar je ubedljivo pobedio na gostovanju u Kumanovu sa 31:18.

Domaćin je uspeo da parira samo prvih petnaestak minuta. Posle vođstva Vardara 6:5, Kumanovci su prvi i poslednji put na meču uspeli da povedu. Uz dva gola iskusnog Postolovskog bilo je 7:6.

Ali onda je krenula serija Vardara. Tomovski je ubeležio nekoliko odbrana, Kumanovci su dva puta promašili, a Čuvara i Morales su pogađali za 11:7. Domaći su preko Mrvovića prepolovili zaostatak na minus dva, ali su Vardar na odmor ide ​​sa 15:11.

Na startu drugog poluvremena Tasevski i Mrvović su smanjili na 15:13, a tu Kumanovci kao da su stali. Stiže serija od šest golova Vardara za 21:13 i tu su se razrešile dileme oko pobednika.

U drugom poluvremenu šansu je za igru dobila većina rukometaša oba tima, među kojima su i kadetski predstavnici Mario Stojanovski iz Vardara i Jovan Danevski iz Kumanova, ali je Vardar rutinski sačuvao prednost do kraja.

Najbolji strelac u pobedničkom timu bio je Čuvara sa devet golova, a Morales je postigao šest, dok su kod Kumanova Mrvović i Postolovski postigli po šest golova.

Eurofarm Pelister je ostvario rutinsku pobedu protiv Tikveša u meču 6. kola Super lige rezultatom 30:21. Domaćinima je trebalo desetak minuta da slome otpor gostiju i stignu do ubedljivog trijumfa.

Motivisani gosti iz Kavadaraca u uvodnom delu uspeli su da budu ravnopravan protivnik u duelu sa vicešampionom Makedonije, ali u nastavku nisu imali mnogo opcija za iznenađenje i korak po korak su gubili ritam. Tikveš je počeo sa vođstvom od 1:0 i još u nekoliko navrata imao minimalno vođstvo. Nakon što je Tikveš poveo sa 4:3, domaćin je napravio seriju od 3:0 i za 10 minuta stigao do najviših +2 (6:4).

Tikveš je samo na trenutak uspeo da smanji na 6:5, dozvolio domaćinu da napravi seriju od 6:0 i već je bilo 12:5, a u tom trenutku su razrešene sve dileme oko pobednika ovog duela. Izabranici Larsa Valtera su postepeno gradili prednost, razigrani su bili Kosteski i Stoilevski, pa su „farmaceuti” bez problema otišli ​​na poluvreme sa vođstvom od 16:9.

Drugo poluvreme, koje je više ličilo na formalnost, nije donelo veću promenu u igri. Domaćini nisu dozvolili lake golove, rutinski su sačuvali prednost iz prvog dela i za 40 minuta stigli do najvećeg vođstva od deset golova razlike, 21:11.

U poslednjih dvadesetak minuta Eurofarm Pelister je igrao bez Emilijana Đorgovskog, koji je zaradio crveni karton zbog faula. Domaćin je rutinski odradio poslednji period utakmice, kažnjavao svaku grešku protivnika i vodio sigurno koračao do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu sa po pet golova bili su Goce Ojleski, Nenad Kosteski i Nikola Stoilevski.

U poraženoj ekipi istakao se Martin Dimovski, koji je sa šest golova predvodio listu strelaca u svom timu.