Vardar odneo bodove u Skoplje: Sjajan otpor Nišlija!

0
230

Železničar je, u odnosu na početak sezone, promenio čak 11 igrača, ostao bez osmorice, doveo trojicu novih, ali je, definitivno, promenio i “DNK”! Ima tu još mnogo da se radi, ali odigrati utakmicu na jednu loptu protiv Vardara, ostvarenje je za svako poštovanje. Naravno da se uvek može postaviti pitanje brzine u koju ubacio skopski klub na ovom meču, da stoji da su mu nedostajali povređeni Stoilov, Dibirov, Moraeš i Borozan, ali malo je reći da je ovo bilo daleko najbolje odbrambeno izdanje Nišlija ove sezone. Samo su od Izviđača i Steaue, u prethonih 10 kola, izabranici Veselina Vujovića primili manje golova, a sada su kapitulirali svega 24 puta, i to uz samo šest uspešnih intervencija svojih golmana.

Na kraju, domaćin je u poslednji minut ušao sa loptom u posedu i jednim golom zaostatka, prethodno promašivši dva vezana „zicera“ na 21:23, ali je nesporazum Pavlovića i Sretenovića na tačno pola minuta pre kraja koštao ekipu prilike da možda ostane neporažena protiv prošlogodišnjeg evropskog prvaka i aktuelnog lidera i šampiona SEHA lige.

„Želja“ je utakmicu počeo sa Milovanovićem na poziciji pivota, budući da je Jevtić bio u sastavu, ali ne i u stanju da pomogne saigračima, kao i sa uobičajenom odbrambenom zonom 5-1, sa isturenim i, uz određene greškice, na ovom meču odličnim Andrijom Mađarom. Počeo ju je i sa dve blokade u defanzivi, sa dva vezana gola, Sretenovića, pa Markovića iz kontre, a onda je Milosavljev skinuo sedmerac Markoviću, pa „zicer“ Kljajiću i tako sprečio domaćina da stekne još ubedljiviju prednost na samom startu.

Gosti su prvi gol postigli tek na isteku šestog minuta, ali su onda vezali još tri, poveli sa 4:2 i, ispostaviće se, do kraja meča protivniku dozvolili da samo još jednom izjednači rezultat (7:7). U ovom, uvodnom delu, iskoristili su nekoliko tehničkih grešaka Nišlija, kao i dva vezana isključenja. Kada je u igru ušao Ratko Nikolić, igra Železničara u napadu počela je u znatnoj meri da se bazira na pokušaje dodavanja na crtu, a nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije pokazao je da majstorstvo ne poznaje godine i sjajno se nosio sa odbranom Vardara, samo u prvom poluvremenu iznudivši tri sedmerca, od kojih je, doduše, Milosavljev dva odbranio.

Vardar je poveo sa 10:7. Marković iz penala i Milosavljević na prazan gol smanjuju na 9:10, no „Želja“, posle tajm-auta, u poslednjem minutu prvog poluvremena, u razmaku od svega nekoliko sekundi, prima dva naivna gola, pa je na odmor mogao da ode i sa mnogo povoljnijim rezultatom od ne tako loših 10:12.

Nišlije jako loše otvaraju drugo poluvreme, u dva napada zaredom ispada im lopta iz ruke, što vezanim golovima kažnjava Kalaraš, za plus pet za vardar (16:11) već u 34. minutu. Isključujuću grešku načinio je Gleb Kalaraš, koji je nesportski udario Milovanovića, pa su mu sudije pokazale crveni karton, mada mu je to svakako bilo treće isključenje, pa je, iako je „Želja“ poslednjih dana bio u žiži u tom kontekstu, sada Vardar ušao u veliki problem na poziciji pivota.

Pogotkom Živkovića na prazan gol preko celog terena i bravurom Pavlovića, uz dve vezane odbrane Stošića, domaćin se vraća u igru. U tim momentima, „Želja“ bi se dugo branio, ali na kraju nekako ipak kapitulirao, pa je Vardar čuvao ta četiri gola prednosti sve do 52. minuta (22:18). Milovanović i Vejin imali su nekoliko dobrih poteza u napadu, Nišlije smanjuju na dva gola minusa i ulazi se u neizvesnu završnicu. Na 21:23, reprezentativac Srbije Dejan Milosavljev odbranio je dva vezana čista „zicera“ Živkoviću, pa Markoviću, no skopski tim to nije uspeo da iskoristi na drugoj strani, pa je sjajni Ratko Nikolić na ulasku u pretposlednji minut, svojim trećim golom u drugom poluvremenu, smanjio na 22:23. Skube je promašio čitav gol i Železničar je krenuo u poslednji minut u napad za izjednačenje, no stegla se ruka Pavloviću prilikom dodavanja za Sretenovića, lopta je otišla u aut, pa je Vardar još stigao da uveća svoju prednost, pošto se, posle udarca Karačića, lopta izmigoljila Laziću i ušla u mrežu za konačnih 24:22.

SEHA GAZPROM RUKOMETNA LIGA: ŽELEZNIČAR-VARDAR 22:24 (10:12)

Niš, 8. decembra. Hala Čair. Gledalaca: 1000. Sudije: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Železničar 6(4), Vardar 4(3). Isključenja: Železničar 8, Vardar 14 minuta. Crveni karton: Gleb Kalaraš (Vardar) u 36. minutu.

ŽELEZNIČAR: Stošić (5 odbrana, 1 sedmerac), Lazić (1 odbrana), Milovanović 3, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 1, Mađar, Vejin 4, Milosavljević 1, Živković 1, Spasić 1(1), Nikolić 3, Marković 3(2), Jevtić, Kljajić 1, Pavlović 4(1).

VARDAR: Milosavljev (8 odbrana, 2 sedmerca), Kizić, Nedanovski 2, Ocvirk, Popovski 2, Kristopans 4, Disinger 5, Karačić 1, Skube 1, Kalaraš 2, Čupić 4(3), Šiašakarev, Vojvodić, Kiseljev 3, Atanovski, Miševski.

Semafor: 2:0(5), 2:4(9), 7:7(22), 9:12(30), 12:17(37), 15:17(41), 18:22(52), 22:23(59).