Trimo Trebnje porazilo Celje!

0
310

U prvom meču nove sezone u NLB ligi rukometaši Trimo Trebnja gostovali su u Celju gde su pobedili Istoimenu (29:25).

Za Dolenjce pobeda nad braniocima titule pravi je povratak na kolosek posle nedavnog kiksa u kvalifikacijama za učešće u grupnoj fazi Lige Evrope protiv portugalske Brage.

Tim Uroša Zormana nije bio favorit. Gosti su u znatno izmenjenom i podmlađenom sastavu odigrali ovu utakmicu. Jan Jurečič je u 22. minutu doveo goste do 12:6 a zatim se na odmor ide sa 15:11.

Rukometaši Alema Toskića pokušali su u drugom poluvremenu da preokrenu rezultat. U 35. minutu, golom Mitje Janca, prepolovili su zaostatak iz prvog dela meča (14:16), a onda su gosti ponovo zaigrali dobro. U 44. minutu ponovo su poveli sa +6 (21:15) a potom polako privode utakmicu kraju gde apsolutno zasluženo slave pobedu.

U gostujućem timu najefikasniji su bili Staš Slatinek Jovičič sa sedam i Vid Miklavec sa pet golova, dok je golman Aljoša Čudič sakupio 11 odbrana.

Tim Cokan i Mitja Janc postigli su po pet golova za domaći sastav.