Toni Đerona objavio širi spisak igrača za EP 2024!

0
690

Početak nove godine rezeverisan je za mušku seniorsku rukometnu reprezentaciju koja će u Nemačkoj igrati možda i najvažniji šampionat ove generacije u ovom četvorogodišnjem, Olimpijskom ciklusu.

Tim povodom, selektor Antonio Đerona sa svojim stručnim štabom odabrao je 35 kandidata koji konkurišu za utakmice koje Srbija igra u Minhenu u okviru grupe C.

Najbolji srspki rukometaši pripreme za EHF EURO nastavljaju u drugoj polovini decembra, da bi od prvog dana nove godine, započela finalna ”operacija Nemačka” koja je poslednja prilika Orlovima da stignu do kvalifikacija za odlazak na Olimpijske igre u Parizu naredne godine.

Srbija prvenstvo u Nemačkoj otvara utakmicom protiv Islanda 12. januara, dok će dva dana kasnije protivnik biti Mađarska uz derbi Balkana u poslednjem kolu protiv komšijske Crne Gore.

GOLMANI

  1. Dejan Milosavljev (Fukse Berlin – Nemačka)
  2. Vladimir Cupara (Dinamo Bukurešt – Rumunija)
  3. Milan Bomaštar (Šartr – Francuska)
  4. Todor Jandrić (Kretej – Francuska)
  5. Andrej Trnavac (Vojvodina)

LEVA KRILA

  1. Nemanja Ilić (Feniks Tuluz – Francuska)
  2. Vanja Ilić (Šartr – Francuska)
  3. Marko Srdanović (Vardar 1961 – Makedonija)
  4. Miloš Grozdanić (Dinamo Pančevo)

PIVOTI

  1. Mijajlo Marsenić (Fukse Berlin – Nemačka)
  2. Dragan Pešmalbek (Vesprem – Mađarska)
  3. Luka Rogan (Vojvodina)
  4. Marko Jevtić (Bidasoa – Španija)
  5. Ivan Popović (Ademar Leon – Španija)

DESNA KRILA

  1. Bogdan Radivojević (Eurofarm Pelister – Makedonija)
  2. Darko Đukić (Vardar 1961 – Makedonija)
  3. Vukašin Vorkapić (Vojvodina)
  4. Mateja Dodić (Metaloplastika Eliksir)

LEVI I SREDNJI BEKOVI

  1. Petar Đorđić (Benfika – Portugalija)
  2. Ilija Abutović (Šartr – Francuska)
  3. Uroš Borzaš (Eurofarm Pelister – Makedonija)
  4. Miloš Kos (Zagreb – Hrvatska)
  5. Miljan Pušica (Vojvodina)
  6. Stefan Petrić (Vardar 1961 – Makedonija)
  7. Danilo Radović (Minden – Nemačka)
  8. Matija Nikolić (Vardar 1961 – Makedonija)
  9. Lazar Kukić (Dinamo Bukurešt – Rumunija)
  10. Marko Milosavljević (Ademar Leon – Španija)
  11. Đorđe Đekić (Kretej – Francuska)
  12. Aleksa Kolaković (Šartr – Francuska)

DESNI BEKOVI

  1. Mirko Đurović (Benidorm – Španija)
  2. Miloš Orbović (Kriens Lucern – Švajcarska)
  3. Uroš Kojadinović (Partizan)
  4. Predrag Vejin (Nekse – Hrvatska)
  5. Nemanja Zelenović (Veclar – Nemačka)

Detaljan spisak po pozicijama dostupan je na sledećem LINKU.

PRATITE NAS:

  • tik-tok

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here