Superliga (Ž) – ŽORK Jagodina u derbiju kola porazila Bekament BB!

0
206

Rukometašice ŽORK Jagodine su u svojoj hali “JASSA” u okviru 4. kola odigrale derbi utakmicu protiv Bekament BB-a i slavile ubedljivu pobedu 23:15 (9:8) i tako ostale usamljene sa 4 pobede na vrhu tabele.

Utakmicu je otvorila Sukur da bi potom dva vezana gola postigla Tomković a potom Adžić izjednačava rezultat (2:2). U nastavku se igralo gol za gol sve do 18. minuta kada Adžić, Gugač, Racković i Sukur prvi put dovode svoju ekipu na +3. Uspele su gošće da se konsoliduju i na odmor idu sa minimalnim zaostatkom (9:8).

Domaćin jako loše otvara drugo poluvreme i Tomković sa 3 vezana gola vodi Bekament na 9:11. Markov nije reagovao ali su njegove igračice same uspele da se vrate u utakmicu i mini serijama odu na 16:12 (47. minut). Sledeća serija od 3 gola usledila je u 54. minutu da bi ponovo Jagodina isto učinila u 59. i na kraju zasluženo slavila pobedu sa 23:15.

ŽORK JAGODINA – ŽRK BEKAMENT BB 23:15 (9:8)

Adžić 4, Mitrović 4, Sukur 6, Gugač 3, Racković 1, Bogunović 5, Simić (10/24 odbrana).

Mikić 1, Petrović 3, Malenović 2, Ivković 3, Tomković 6, Kostić (10/32 odbrana).