Superliga (Ž) – Crvena zvezda prejaka za Mladost NP!

0
177

Rukometašice Crvene zvezde ostvarile su pobedu u Novoj Pazovi protiv Mladosti rezultatom 30:26 (12:11) u okviru 14. kola Super lige Srbije.

Nakon nešto boljeg početka domaćih, Crvena zvezda je uspostavila kontrolu nad igrom i preokretom došla do vođstva od 11:8. Rukometašice Mladosti su uspele da izjednače, ali su crveno-bele golom Milice Rančić stigle do minimalne prednosti pred odlazak na odmor – 11:12.

Zvezda je odlično počela drugo poluvreme i vrlo brzo ponovo stekla plus tri. Izabranice Saše Boškovića su održavale vođstvo od tri, četiri gola, da bi sredinom drugog dela igre domaće uspele da priđu na samo korak do izjednačenja (21:22). Ipak, gošće su uzvratile sa četiri gola u nizu, sačuvale stečenu prednost i na kraju zasluženo trijumfovale sa 30:26.

MLADOST NP – CRVENA ZVEZDA 26:30 (11:12)

Nova Pazova – Dvorana: OŠ „Rastko Nemanjić“. Gledalaca: 300. Isključenja: Mladost 14, Crvena zvezda 14 minuta. Sedmerci: Mladost 5(4), Crvena zvezda 8(5).

MLADOST NP: Petković, Paunić 8, Cazić 1, Klenkovski 5(4), Stevanović 2, Radaković 1, Ćurčin 4, Kosanović, Jotić, Tešić 2, Rajković, Šašić, Lazarević 3, Vučetić.

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Stamenić 6(2), Majkić 5, Savić, Ristić, Aćimović, Glušica, Andrić, Cvijanović, Stamenković, Simić 4, Kačarević, Veličković 8, Mančić 2(2), Rančić 5(1), Garović. Trener: Saša Bošković.