Superliga (Ž) – Bekament BB slavio protiv Mladosti NP!

0
201

Rukometašice Bekamenta su imale teško gostovanje u Novoj Pazovi kod ekipe Mladosti ali velikim naporima su uspele da slave pobedu 27:28 (11:13).

Rukometašice Bekamenta su dobro krenule i povele sa 1:4 u 7. minutu.U 22. minutu je Lazarević pogodila za izjednačenje (8:8) a zatim ponovo gošće iz Aranđelovca pojačavaju ritam i odlaze na 8:11. Orlović je bila precizna dva puta i smanjuje na 10:11 da bi se na odmor otišlo sa 11:13.

U nastavku je vođena velika borba a novi trener Mladosti Zelić je stalno tražio dobitnu kombinaciju na terenu. U 40. minutu je Bekament ponovo pronašao ritam i vodi 15:19. U 46. minutu ponovo domaćin dolazi do -1 a zatim i domaćin stiče vođstvo (25:24). Ubrzo su pogodile Malenović i Radojičić i vraćaju prednost na stranu Bekamenta. U 57. minutu Mladost pravi grešku što koristi gost iz Šumadije i odlazi na +2 i može se reći rešava pitanje pobednika. Lazarević je uspela samo da umanji zaostatak na 27:28.

MLADOST NP – BEKAMENT BB 27:28 (11:13)

Paunić 7, Klenkovski 2, Stevanović 3, Radaković 1, Ćurčin 2, Orlović 5, Lazarević 7, Jotić (7/28 odbrana)

Mikić 3, Malenović 4, Mirković 3, Ivković 8, Simić 5, Radojičić 5, Cvetković (1/6 odbrana), Kostić (8/29 odbrana).