Superliga (Ž) – Bekament BB porazio Radnički u šumadijskom derbiju!

0
196

Rukometašice Radničkog su u osmom kolu Super lige poražene na svom terenu od  ekipe Bekament BB iz Aranđelovca rezultatom 22:28, poluvreme 10:12.

Dueli starih rivala su bez obzira na trenutnu poziciju na tabeli donosili veliku dozu neizvesnosti i puno dobrog rukometa, pa se tako očekivalo i u večerašnjem susretu. Gošće su bolje otvorile meč i stekle startnu prednost 1:4 u 11. minutu, no igračice Radničkog su se oslobodile startnog grča osećaja važnosti meča i ubrzo dolaze do svoje igre kada pogotkom Zorice Ranković sa linije od 7 metara dolaze do izjednačenja (5:5, 15. min). Znatno iskusnije Aranđelovčanke dolaze do daha i u roku od 6 minuta na svom kontu imaju plus 5 (5:9, 21. min). Do kraja prvog dela igre, Kragujevčanke su bile u konstantnom minusu od 3 do 4 gola, međutim pred sam kraj sa dva uzastopna pogotka Željane Radaković svode prednost gošći na minus dva (10:12).

Na samom startu drugog poluvremena rukometašice Radničkog su se dva puta približile na samo gol zaostatka (11:12 i 13:14), ali duža klupa gošći iz Aranđelovca tada počinje da daje rezultat, kada se odvajaju na plus 4 (13:17, 37. min). Uz veliku borbenost i želju, Kragujevčanke nikako nisu uspevale da uhvate rezultatski priključak i učine utakmicu neizvesnijom. Samo u jednom trenutku u 41. minutu prilaze na dva gola minusa (16:18), no Bekament nije dozvolio da njihova prednost dođe u pitanje. Do kraja susreta gošće su držale konce u rukama i na kraju trijumfovale konačnim ishodom 22:28.

Igrač utakmice: Tamara Preković (Bekament BB)

RK Radnički – ŽRK Bekament BB: 22:28 (10:12)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 200

Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević

Sedmerci: Radnički 5 (3), Bekament 5 (3)
Isključenja: Radnički 10 min, Bekament 8 min

Radnički: Pojužina (4 odbrane), Jonović 1, Đorđević, Stošić 1, Salijoski, Pidro (5 odbrana), Inđić 2, Božinović 5, Radaković 8, D. Ranković 1, Petrović, Vučićević, Z. Ranković 4, Andrić.

Bekament BB: Cvetković (1 odbrana), Mikić 3, Preković 5, Anić 4, Petrović 3, Malenović 2, Kostić (9 odbrana), Marković, Armuš, Ivković 2, Simić 5, Radojičić, Rajović, Tomković 4.