Superliga/Super B liga baraž (M) – Vranje 1957 ponovo ostavilo Goč Merkur bez Superlige!

0
534

Rukometaši Vranja 1957 slavili su u revanš utakmici baraža Super lige protiv ekipe Goč Merkura na svom terenu rezultatom 27:21 (14:12). Tim iz Vrnjačke banje je u prvom susretu bio uspešniji (36:32), ali su Vranjanci, pred oko 1.200 gledalaca, zabeležili ubedljiviji trijumf i ostali deo elitnog društva srpskog rukometa.

Što se tiče druge utakmice, domaćin je vodio od početka do kraja utakmice. Samo je jednom gost iz Vrnjačke Banje uspeo da stekne prednost (7:8 – 15. min). Što se tiče samog početka utakmice, četa Đorđa Teodorovića je povela sa 6:3 u 9. minutu i tako najavila veliku borbu. Ipak, gosti su uspeli da se vrate u utakmicu i u 13. minutu dolaze do egala koji održavaju sve do 25. minuta kada Vranje 1957 ponovo pojačava ritam i odlazi na +2 te se ide na zasluženi odmor (14:12).

U drugom poluvremenu su gosti sve držali pod kontrolom jer su iz prve utakmice stekli 4 gola prednosti. Do 51. minuta je sve funkcionisalo kako su želeli a onda crna rupa. Sa 23:21 je domaćin furiozno otišao na 27:21 i tako ostao u Superligi i naredne sezone dok će Goč Merkur morati sledeće sezone da se bori za još jednu šansu. Na kraju ubedljiva pobeda Vranjanaca 27:21.

RK VRANJE 1957 – RK GOČ MERKUR 27:21 (14:12)

Rakić 7, Vasić 6, Petrović 2, Čelica 3, Milovanović 3, Čekić 1, Praštalo 1, Dimitrijević 4.

Medić 2, Ilijin 3, Alavanja 5, Čolović 5, Antić 1, Mrda 2, Bošković 3.