Superliga/Super B liga baraž (M) – Goč Merkur slavio protiv Vranja 1957 u prvoj utakmici!

0
530

Rukometaši Goč Merkura su u prvoj utakmici baraža Superlige pred 300 navijača dočekali Superligaša Vranje 1957 i slavili pobedu 36:32 (18:17). Rezultat je i dalje aktivan te se čeka revanš u Vranju gde ćemo saznati ko će igrati Superligu naredne sezone.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i poveo sa 5:2 a zatim gosti sa juga Srbije pojačavaju ritam i odlaze na +2 (8:10). To je bio znak da trener domaćih zatraži tajm – aut što je urodilo plodom te u 21. minutu Goč Merkur ponovo ima prednost (13:10). Pratili smo rezultatsku klackalicu sve do kraja prvog dela a poslednji put u prvom poluvremenu mrežu trese Čolović.

U drugom poluvremenu su obe ekipe zaigrale mnogo angažovanije. Svaki gol je važio puno. U 39. minutu Goč Merkur ponovo hvata zalet i sa 22:22 odlazi na 27:22 gde su već mnogi videli veliku pobedu ekipe iz Vrnjačke Banje. Ipak, u 44. minutu se Vranjanci bude i sa 28:23 dolaze do 28:29 i najavljuju veliku borbu do kraja. Ponovo se domaćin vratio u kolosek u 51. minutu započeo novu seriju te otišao na 34:30. U nastavku se igralo u ritmu gol za gol te u Vranje ekipa Goč Merkura ide sa +4.

RK GOČ MERKUR – RK VRANJE 1957 36:32 (18:17)

Ivančević 1, Medić 2, Ilijin 8, Alavanja 5, Čolović 8, Miljković 3, Antić 2, Bošković 5.

Rakić 4, Vasić 9, Pavlović 1, Čelica 6, Milovanović 5, Čekić 1, Praštalo 4, Dimitrijević 2.