Superliga plej – aut (M) – Vranje 1957 slavilo protiv Dubočice 54 i obezbedilo baraž!

0
459

Veleobrt se desio u Superligi. Rukometaši Vranja 1957 su ostali u takmičenju i boriće se sa Goč Merkurom jer je ekipa iz Vrnjačke Banje slavila protiv Kikinde Grindex. Vranju je protiv Dubočice 54 trebao poraz a ekipa sa juga Srbije se oslanjala na Crvenu zvezdu koja je „ispoštovala“ i porazila Ub koji se vraća nazad u Super B ligu.

Što se tiče same utakmice, domaćin je protiv Dubočice 54 imao solidnu podršku (oko 400 gledalaca) i od početka najavio da će ovo biti vrlo zanimljiv meč. Četa Đorđa Teodorovića je povela sa 6:2 a zatim se iskusni gosti vraćaju u utakmicu i dolaze do izjednačenja (12:12). U nastavku se igralo gol za gol da bi potom Radulović pogodio gol domaćina i na odmor Leskovčani nose +1.

U drugom poluvremenu se ponovo budi domaćin. U 41. minutu dolazi do +2 i to održava do 48. minuta kada semafor pokazuje +3. Nisu se zaustavili igrači Đorđa Teodorovića te je u jednom trenutku bilo i 27:23. Leskovčani su pokušavali da se vrate u utakmicu ali nisu uspeli te je Vranje slavilo vrlo bitnu pobedu i tako barem za sada ostalo u eliti. Krajnji rezultat je bio 30:28.

RK VRANJE 1957 – RK DUBOČICA 54 30:28 (14:15)

Denković 1, Rakić 4, Vasić 14, Petrović 1, Čelica 5, Praštalo 2, Dimitrijević 3, Gašić (12/38 odbrana).

L. Pavlović 2, Milićević 4, Radulović 5, Trajković 2, Trako 1, Mitrović 1, Atanasković 3, Ristović 4, M. Pavlović 5, Milošević 1, Kocić (7/21 odbrana), Arđelan (6/22 odbrana).