Superliga plej – aut (M) – Vranje 1957 porazilo Proleter!

0
314

Veliki derbi začelja Superlige odigrali su Proleter i Vranje 1957 a gosti su bili i više nego dominatni te su slavili sa 22:32 (11:18).

Ulog je bio veliki što se tiče ove utamice, i dao je nadu koliko-toliko da jedna od ove dve ekipe može da izbegne direktno ispadanje iz takmičenja. Naredno kolo igra se ovog vikenda te ćemo videti zvanično ko će direktno otići u Super B ligu a ko će ići u baraž.

Vranjanci su na sever Srbije stigli orni da upišu dva boda i u tome su uspeli. Gostima je trebalo oko 20ak minuta da pronađu željeni ritam i povedu sa 8:13. Činilo se da će Zrenjaninci uspeti da se vrate u utakmicu ali od toga ništa te se na odmor ide sa 11:18.

Već je bilo jasno da gosti ovu prednost neće dati tako lako. Obe ekipe su obazrivo ušle u drugo poluvreme i tražile svoju šansu. Ipak, u 40. minutu se budi sastav Vranja i odlazi na +10 te rešava pitanje pobednika. U nastavku se igralo gol za gol te je na kraju semafor pokazao 22:32.

RK PROLETER – RK VRANJE 1957 22:32 (11:18)

Bukvić 3, Meliava 2, Đurašković 4, Lazić 1, Sekulić 3, Radisavljević 1, Kovačević 2, Živković 6, Ćorović (1/7 odbrana), Ilić (5/18 odbrana), Breti (4/16 odbrane).

Rakić 2, Vasić 10, Pavlović 2, Stanojković 2, Čelica 8, Milovanović 1, Čekić 2, Dimitrijević 5, Gašić (20/41 odbrana).