Superliga plej – aut (M) – Obilić slavio protiv Jugovića!

0
260

Doigravanje gde će se nakon sedam kola znati koja su dva putnika u Super B ligu, a ko će to kroz baraž pokušati da izbegne, već u prvom kolu koplja su ukrstile ekipe koje su bolje stojeće u odnosu na tri najslabije plasirane u plej-autu.

U jednoj pravoj fajterskoj borbi “Vitezovi” su slavili mada su realno gledajući to mogli biti i gosti iz Kaća, odnosno da je krajnji ishod bio bez pobednika sigurno bi to bilo i najrealnije obzirom na kretanje rezultata i prikazanoj igri tokom svih šezdeset minuta. Utakmice bez rezultatskog značaja protiv apsolutnih favorita Dinama, posebno prvaka Vojvodine, “Vitezovi” su ”platili” sa više povređenih igrača što je uticalo da im je ”pun” sastav iz zapisnika bio ozbiljno smanjen na šta se nadovezao još i prevremeni odlazak na ”hlađenje” Bećirovića na početku nastavka susreta. Nakon početnog, u dva navrata, minimalnog vođstva “Vitezova” gosti su preuzeli konce igre u svoje ruke i ugrožavali su gol solidnog Tasića sa svih pozicija. Već od 8. minuta (3:4) sa svojim standardno uspešnim Momčilovićem, odnosno mladim Dizdarom na golu, igra gostiju im je obezbeđivala sigurnu prednost nad nervoznim domaćinima (4:6 -11. min; 6:8 – 16. min; 8:10 – 19. min). Pokušavao je izmenama igrača i njihovih pozicija u odbrani trener Pavlović da uspostavi ravnotežu na terenu, ali osim Gojkovića i Mitrovića bilo je to malo za neki bolji rezultat. Zahvaljujući Tasićevim odbranama tri sedmerca gostima je bila poljuljana sigurnost pa se poslednjih desetak minuta poluvremena videlo malo golova sa obe strane, pa se prednost gostiju od dva gola ”istopila” (12:12).

Sigurno da je većina domaćih igrača dobila savete ili kritiku u svlačionici, međutim očito da nije sve to ”leglo” kako treba pojedincima, a da sve bude još teže po “Vitezove” usledila je brza diskvalifikacija ”čisto” odbrambenog igrača Bećirovića (33. min) po ocenama sudija zbog preoštrog faula. Ponovo gosti stiču prednost u čijem stvaranju je vidan doprinos dao rekovalescent talentovani Šijan, a ta predost ”Tića” iz Kaća je bila konstantna (15:17 – 43. min; 19:21 – 49. min). U nekoliko navrata uspeo je Obilić i da poravna rezultat, ali ne da ga i preokrene u svoju korist, pa su rivali ušli u završnicu gde je malo bilo optimista za sudbinu “Vitezova”. Kako ne retko biva kombinacija mladosti (Ostojić) i iskustva (Mitrović) kako se to često dešava, donosi nakon izjednačenja (22:22 – 53. min Milutinović) posle dužeg vremena vođstvo “Vitezovima” (23:22 – 54. min Ostojić). Tasić sa četri uspešne odbrane diže moral svojoj odbrani pa gosti gube sigurnost i tečnost u napadu što domaćini koriste da ostvare, slobodno se može reći, previsoku pobedu. Iskustvo eks reprezentativca i najboljeg pojedinca utakmice Uroša Mitrovića, posebno u završnici susreta, bilo je od presudnog značaja za njen konačni ishod.

RK OBILIĆ – RK JUGOVIĆ 27:24 (12:12)

Sala: USC ”Voždovac”

Gledalaca: 150.

Sudije: V. Antić (Beograd) – J. Jakovljević (Beograd)

Sedmerci: Obilić 2 (2) Jugović 7 (4)

Isključenja: Obilić 4. min (33.min – Bećirović DK) Jugović 6. min

OBILIĆ: Ostojić 5, Savić 2, Denić, Gojković 5, Jovanović 1, Ivanić 2, Milutinović 1, Čolović, Mandić, Turudić (kap), Stanić 1, Mitrović 6, Banduka 3 (2), Sladić 1, Tasić (13 odbrana / 3.sedmerca), Bećirović (trener: M. Pavlović).

JUGOVIĆ: Peić Tukuljac 2, Momčilović 8, Dragoljević (kap) 3, Vidojević, Šijan 4, Rančić, Gaćinović (3 odbrane), A. Skuban 5, Ninkov 1, Maksimović, Barbatesković 1, Jaćimovski, Barjaktarović, Dubaić, Dizdar (10.odbrana), Samardžić (trener: Đ. Tojagić).

MVP igrač utakmice: Uroš Mitrović (Obilić)