Superliga plej – aut (M) – Dubočica 54 porazila Obilić!

0
234

Na gostovanju u Leskovcu “Vitezovi” su doživeli ”očekivani” poraz obzirom na personalne probleme koji ih prate ovog proleća. Sa druge strane za tako reći iznuđeni sastav, gde su u prvom planu bili mlađi igrači, doživljeni poraz za goste nije toliko bolan gledajući prikazanu igru u većim delom utakmice. Kako su dva domaća golmana i Čolović kod gostiju, bili u prvom planu u odnosu na one saigrače koji su se predstavili ove večeri pred skromnim rukometnim auditorijumom, onda prikazana predstava ne zaslužuje neku visoku ocenu.

Kako je krajnji ishod ove utakmice bio nebitan za konačni plasman oba rivala u plej-autu, to su oba trenera spremili svoje ekipe da odigraju utakmicu prvenstveno bez nekih novih povreda. U tom smislu gosti su igrali sa više nego skromnim učinkom u odbrani gde su se prekidi napada protivnika mogli izbrojati za 30 minuta na prste jedne ruke (pet) što se retko može videti na rukometnim utakmicama. U takvoj igri svojih saigrača u prvi plan je izbio golman Čolović sa ukupno deset odbrana svoga gola u prvom delu meča. Domaćini su nakom vođstva gostiju (0:1 – 1. min) predvođeni prvom violinom Atanaskovićem stekli prednost (3:1 – 5. min; 6:4 – 8. min) koju su “Vitezovi” u više navrata anulirali (6:6 – 11. min; 8:8 – 15. min; 10:10 – 21. min). U završnici poluvremena propuštene prilike za pogotke gostiju “Vukovi” koriste da na odmor odu sa maksimalnom prednošću od tri gola (16:13).

I pored nepovoljnog stanja na semaforu za goste utisak koji su ostavili, predvođeni Mandićem, mladi “Vitezovi” nije bio nepovoljan i u tom smislu započeli su drugo poluvreme. Domaćini su sa optimalnim sastavom igrali sa željom da ne dozvole iznenađenje jer su “Vitezovi” ekspresno dostigli zaostatak (17:17 – 34. min). Šta više oni su sada ti koji su pravu rukometnu publiku iznenadili i vođstvom u nekoliko navrata (18:19 – 37. min; 19:20 – 39. min; 20:21 – 40. min). Ulazak Arđelana pred gol domaćina donosi preokret njegovoj ekipi za kratko vreme (27:21 – 47. min) gde su smušeni “Vitezovi” i iz najizglednijih prilika ostavljali mrežu domaćina netaknutom. Praktično u tom periodu domaćin je prelomio utakmicu u svojiu korist i razvejao nade gostiju da bi mogli evenualno da izbegnu častan poraz. Tek tada su domćini poslali na parket mlađe snage da i oni osete slast pobede protiv časnog i kako rekoše rivala za poštovanje, pa je krajnji rezultat i previsok za sve ono što je viđeno na terenu gde gosti inače ne dolaze tako lako do bodova.

RK DUBOČICA 54 – RK OBILIĆ 33:26 (16:13)

SRC Dubočica Gledalaca 300

Sudije V. Vučić (Zrenjanin) M. Obradović (Zrenjanin)

Sedmerci Dubočica 4 (4) Obilić 4 (2)

Isključenja Dubočica 2 min Obilić 6 min

DUBOČICA 54: L. Pavlović 2, Milićević 7(3), Radulović 5, Petrović, Manojlović, Trako, I. Mitrović, A. Mitrović 1 (1), Atanasković (kap) 4, Ristović 7, M. Pavlović 2, Milošević 4, Anđelković 1, Kocić (9 odbrana / sedmerac), Arđelan (6 odbrana), Spasić (trener: Z. Petronijević).

OBILIĆ: Ostojić 1, Savić 1, Denić, Gojković 3, Ivanić 2, Jovanović 1, Čolović (14 odbrana), Turudić (kap) 1, Stanić 3, Stojanović 2, Mandić 6 (1), Mitrović, Banduka 3 (1), Sladić, Tasić (0 odbrana), Bećirović (trener: M. Pavlović).

MVP – Igrač utakmice: Stefan Arđelan (Dubočica 54)