Superliga Makedonije (M) – Vardar slavio protiv Tikveša!

0
138

Rukometaši Vardara zabeležili su pobedu protiv Tikveša sa 29:25 (14:13). Meč u SC „Jane Sandanski” se lomio sve do kraja ali Vardar nije dozvolio sebi novi kiks protiv ekipe Tikveša. Ovoga puta, u punom sastavu, momci Vlade Nedanovskog su zasluženo slavili veliku pobedu.

Makedonski tim sa najviše trofeja je bolje ušao u meč i poveo od samog starta (5:2). Ova razlika se održavala u narednim minutima i tokom celog poluvremena. Do odmora Vardar je održavao prednost, a iako je na momente vodio sa +4, Tikveš se vratio na -1 (14:13).

Drugo poluvreme je počelo izjednačeno, dobar deo igre protekao je u ritmu gol za gol, a Kavadačani su znali da zaprete. Međutim, nakon što Tikveš nije uspeo da priđe bliže od gola zaostatka, usledio je pad. Greške, promašeni penali i šanse nisu ostali nekažnjeni od strane Vardara, koji je koračao ka pobedi i na kraju slavio sa 29:25.

AD RK VARDAR 1961 – GRK TIKVEŠ 2014 29:25 (14:13)

Jagurinoski 4, Georgievski 4, Jasuhira 9, Rodrigez 3, Lazarevski 6, Srdanović 2, Nikolić 1.

Anastasovski 1, Mijatović 7, Temelkoski 2, Stefanović 1, Gačević 1, Manaskov 5, Kocev 2, Simić 5, Majić 1.