Superliga Makedonije (M) – Vardar slavio protiv Eurofarm Pelistera u velikom derbiju!

0
152

Rukometaši Vardara ostali su u životu u plej-ofu Super lige jer su u Skoplju pobedili Eurofarm Pelister sa 24:20 (12:11). Duel iz osmog kola plej-ofa pružio je pravu rukometnu gozbu u SC „Jane Sandanski“, a tamo su rukometaši Vardara, predvođeni pesmom „Komita“ i preko 3.500 navijača, nadigrali gosta iz Bitolja. Ovim trijumfom, igrači Nedanovskog su matematički ostali u igri za titulu, ali im je potrebna usluga rivala i poraz od Pelisterca.

Vardar je dobro krenuo, raspoloženi za igru bili su Lazarevski, koji je postigao dva gola u prvih deset minuta, kao i Tomovski koji je zabeležio četiri intervencije. Pelister se malo mučio u napadu, Cehte je na startu postigao dva, a jedan Peševski je dodao jedan gol. Golom Hansera Rodrigeza domaći su prvi put došli do +2 (5:3), nakon što nisu realizovali nekoliko napada za veću prednost. Usledio je petominutni period bez golova. Domaći su vodili 6:5, a oba tima nisu pogodila u nekoliko napada zaredom sve do gola Radivojevića iz sedmerca za 6:6. Potom se igralo gol za gol, posle čega je Vardar ponovo poveo sa +2 (10:8). Raspoloženi Tomovski i Lesjak su uzvratili sa tri odbrane, a zatim je Eurofarm Pelister izjednačio na 10:10 pred poluvreme. Dve teške akcije pre poluvremena za Vardar rešio je Goce Georgijevski za novu prednost, ali je usledila greška u poslednjem napadu, koja je kažnjena golom Peševskog za 12:11. Peševski je bio najbolji strelac sa četiri gola, dok je Cehte postigao tri za goste. Georgievski i Rodrigez su u ekipi Vardara postigli po tri gola, dok je Tomovski uhvatio šest lopti, dok je Lesjak imao pet.

Na startu drugog poluvremena za Pelister je pogodio Cehte, a posle promašaja domaćih, Bitoljčani su imali priliku da se povedu. Međutim, tehnička greška posle dugog napada sprečila je šampiona da prvi put povede. Na drugoj strani je u brzoj akciji pogodio Alarov, a potom je Tomovski odbranio penal Manaskovu. Angelovski je pokušao da promeni odbranu, Tajnik je odigrao „flaster” na Jasuhiri. I pored toga Vardar je ponovo uspeo da povede sa +2 (16:14). Narednih nekoliko minuta pripalo je gostujućoj ekipi, koja je serijom 1:4 došla do 17:18 i uspela je prvi put da povede. Bitoljčani su u dva navrata imali tri nerealizovana napada za plus dva, a potom je Đukić izjednačio na 19:19. Na ulasku u poslednjih deset minuta, timovi nisu realizovali nekoliko napada, a onda je Vardar vratio prednost golom Jasuhire iz penala (21:20). Gosti su odigrali dva napada zaredom do pasive, jedan “sedam na šest” i nisu realizovali. Domaćin je na to uzvratio kontragolom Rodrigeza i jednim Jasuhirom iz penala i odlazi na +3. Pritisak sa tribina kao da ih je savladao, napravili su nekoliko amaterskih grešaka. U ključnom trenutku Lesjak je skinuo penal Jasuhiri. I opet je promašio Eurofarm Pelister, a uz igrača više domaćin je poveo 24:20 i sigurno koračao ka pobedi.

Vardar 1961 – Eurofarm Pelister 24:20 (12:11)

Sportska sala: Jane Sandanski“ – Skoplje

Gledaoci: 4.000

Sudidje: Sašo Krkačev i Đoko Kolevski