Superliga Makedonije (M) – Vardar savladao Alkaloid u skopskom derbiju!

0
145

Rukometaši Vardara 1961 zadržali su svoje teorijske šanse za titulu u Super ligi i vratili se na dva boda od Eurofarm Pelistera. U skopskom derbiju 12. kola plej-ofa izabranici Vlade Nedanovskog su savladali Alkaloid sa 24:21 (12:11), što je druga pobeda Vardara protiv mlađeg gradskog rivala ove sezone. Vardar 1961 je sa ova tri boda obezbedio najmanje drugo mesto koje nosi kvalifikacije za Ligu Evrope, a Alkaloid mora da brani treće mesto od Ohrida u poslednja dva kola.

Predvođen braćom Mitev, Alkaloid je bolje startovao i zadržao dva vođstva u ranij fazi. Ipak, Petrić je sa dva „projektila” izjednačio na 5:5 u 12. minutu. Obe ekipe su odigrale dobro u obe faze, a usledili su impresivni golovi Bingoa i Lazarevskog. Srdanović je presekao i izašao na kontru i doneo prvu prednost domaćem timu (7:6). Posle serije naizmeničnih golova, Jasihura je u 26. minutu pogodio za +2 za Vardar. Igralo se nervozno i sa mnogo isključenja do odmora, pa je Serafimov uz zvuk sirene pogodio za 12:11.

Marko Mitev je otvorio drugo poluvreme impresivnim golom, ali je Jasihura uzvratio istom merom. Prilikom jednog trika, Japanac je dobio udarac u nos od Stojkovića i zbog tri isključenja mladi pivot je u 40. minutu zaradio crveni karton. Dva gola Kubanca Rodrigeza zadržala su +2, ali im nepogrešivi Damjan Mitev nije dozvolio da se odlepe. Međutim, nakon što je Tomovski odbranio dva udarca, Rodrigez je sa krilne pozicije pogodio za 20:18 u 50. minutu. U teškoj završnici presudili su golovi i asistencije Japanca Jasihure i Vardar je pobedio sa 24:21.

AD RK VARDAR 1961 – RK ALKALOID 24:21 (12:11)

Jagurinoski 2, Georgievski 2, Karapalevski 1, Jasuhira 8, Rodrigez 3, Lazarevski 1, Srdanović 1, Nikolić 2, Petrić 3, Đukić 1.

Džonov 1, Serafimov 3, Karasmanakis 1, M. Mitev 5, Simonoski 2, Bingo 2, D. Mitev 5, Dimovski 2.