Superliga Makedonije (M) – Vardar porazio i Prolet!

0
261

Rukometaši Vardara opravdali su ulogu favorita i ubedljivo slavili nad Proletom rezultatom 31:20. Ekipe su se sastale u okviru Super lige, a meč je odigran u maloj sali SC „Jane Sandanski“ u Skoplju, pred oko 150 gledalaca.

Igrači Vardara su početkom meča najavili kandidaturu za trijumf i ni u jednom trenutku nisu dozvolili protivniku da se nada iznenađenju. „Crveno-crni” su polako povećavali prednost i na poluvremenu imali osam golova prednosti, 16:8.

U drugom poluvremenu Prolet je pokušao da zaigra malo aktivnije i „ublaži” zaostatak, ali je Vardar još jednom pokazao da je prejak za gostujući tim i rutinskom igrom priveo utakmicu kraju. Dvostruki šampion Evrope stigao je do još jednog trijumfa u Superligi, ovoga puta konačnim rezultatom 31:20.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Petrić sa sedam golova dok su Matija Nikolić i Darko Đukić postigli po jedan gol. U poraženom timu Proleta najviše istakli Aleksandar Vasilevski i Done Majnov, koji su postigli po četiri gola.