Superliga Makedonije (M) – Prolet umalo do iznenađenja protiv Vardara!

0
114

Prolet je odigrao sjajno na svom terenu i namučilo favorita Vardar koji je jedva stigao do pobede (20:21) u novoj rundi plej-ofa u muškoj Superligi.

Utakmica je bila neizvesna, favorit je sve vreme jurio zaostatak ili bio u malom plusu, a pitanje o pobedniku rešeno je minut pre kraja meča u dvorani „Makedonsko sunce”. Ovim trijumfom Vardar ostaje u igri za domaću titulu.

Obe ekipe su startovale sa mnogo grešaka, golmani i odbrane su bili odlični, a nervoza je proradila među igračima Vardara. Palevski i Andonovski doveli su domaćine do prednosti i posle šest izjednačenja rezultata, na kraju prvog dela Prolet se odlepio i na odmor otišao sa 8:6. Ovo je bilo najslabije poluvreme Vardara na domaćoj sceni u novijoj klupskoj istoriji.

U drugom poluvremenu Prolet je nastavio da igra sjajno i sve vreme držao prednost. Jovićev tim je imao obično +1 ili +2, ali je Vardar krenuo u niz od tri gola i pet minuta pre kraja došao do prvog vođstva posle onog u prvom poluvremenu (17:18). Finiš je bio prava igra nerava i došlo je do izjednačenja, a Vardar je napravio korak ka pobedi golom Jasuhire. Povoljan rezultat za velikog favorita zapečatio je Marko Srdanović.

AD RK PROLET 62 SKOPJE – AD RK VARDAR 1961 20:21 (8:6)

Totić 1, Krsteski 1, Vasilevski 3, Dodevski 1, Andonovski 2, Majnov 1, Dimkovski 1, Stojanovski 5, Palevski 3, Arsenovski 2.

Jagurinoski 3, Jasuhira 6, Srdanović 5, Nikolić 4, Đukić 2, Kjosevski 1.