Superliga Makedonije (M) – Ohrid slavio protiv Proleta!

0
141

Rukometaši Ohrida su bez većih problema nadigrali ekipu Proleta 62 i slavili konačnim rezultatom 29:22 u meču 12. kola plej-ofa makedonske Superlige. Izabranici Stevča Alušovskog imali su bolji dan od protivnika i zasluženo su ostvarili prvi superligaški trijumf posle dva poraza u nizu.

Domaćin je već u prvom poluvremenu najavio da namerava da osvoji sav plen i krenuo je prilično snažno u uvodnim minutima. Prolet je pokušao da se nadigrava, ali nije imao dovoljno snage i na odmor Ohrid ide sa 16:10.

Skopski tim je motivisaniji ušao u drugih tridesetak minuta i zaigrao bolje, što je rezultiralo da priđu na 19:16, ali su se Ohriđani probudili i sačuvali solidnu prednost. Ohrid je potom zaigrao nešto jače i imao u jednom trenutku +6 (26:20) i polako je postajalo jasno da će bodovi ostati kraj jezera. Na kraju su domaći slavili konačnim rezultatom 29:22.

GRK OHRID AD – AD RK PROLET 62 SKOPJE 29:22 (16:10)

Ojleski 2, Macuoka 2, Jukić 2, Drogriški 1, Taseski 3, Šafranko 4, Orjokanidze 6, Bojanić 1, Cirar 7.

Totić 1, Vasilevski 2, Dimov 1, H. Petkovski 1, Andonovski 4, Majnov 1, Stojanovski 4, Palevski 4, Arsenovski 4.