Superliga Makedonije (M) – Eurofarm Pelister u velikom derbiju porazio Vardar!

0
197

Rukometaši Eurofarm Pelistera zabeležili su pobedu u derbiju protiv Vardara sa 27:21 (10:10), u okviru prvog kola plej-ofa Super lige. Bitoljčani su odbranili domaći teren, veća rotacija se pokazala presudnom i „zeleno-beli” su obradovali svoje navijače koji su ispunili tribine u hali „Boro Čurlevski”.

Vardar je dobro startovao golom Nikolića, dok je na suprotnoj strani domaćin promašio. Usledio je period brojnih prekida i gosti su iz penala pogodili preko Srdanovića i Đukića, dok su na suprotnoj strani golove postigli Kuzmanovski, Cehte i Tajnik. Domaći su prvi put poveli posle 11 minuta igre, golom Nenada Kosteskog iz drugog pokušaja, posle akcije Kuzmanovskog koja je završila na stativi. Igra je bila spora, ali bilo je jasno zašto, ulozi su jednostavno bili preveliki. Vardar je propustio šansu da povede sa +2, Angelovski je pozvao tajm-aut, a Nedanovski je to uradio nekoliko minuta kasnije. Rivali su igrali potpuno izjednačeno, nijedna ekipa nije uspela da dođe do prednosti veće od jednog gola, a na odmoru je bilo 10:10.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom tempu, bez mnogo golova i čvrstih odbrana. Tomovski, koji je skinuo nekoliko lopti, kao i Kuzmanovski, koji je postigao važne golove (12:12), do ovog dela meča bili su najraspoloženiji za igru. Vardar je počeo da se muči u napadu, isplivala je kraća rotacija i usledila je serija grešaka. Domaći su iskoristili taj pad, prvi put su vodili sa +2, a potom su golom Vasiljeva došli na 16:13. Posle pasivnog napada i greške gosti su imali kontru za povratak, ali je Lesjak skinuo zicer Hanseru Rodrigezu. Na suprotnoj strani, Eurofarm Pelister je prvi put imao šansu da povede sa +4, a Tomovski je odbranio udarac Kuzmanoskog sa krila. Ni tajm-aut Nedanovskog nije uspeo da podigne ekipu Vardara, problem je bila povreda Lazarevskog, ali je rival čitao i odbijao njihove napade. Domaći su iskoristili odličnu odbranu, pa su i na suprotnoj strani postigli golove i poveli sa najviših +5 (19:14).

Bitoljčani su uspeli da održe tu prednost, razlika se kretala između četiri i pet golova. Vardar je imao jednu šansu da dođe na minus tri, ali je iskusni Lesjak zajedno sa Tajnikom i Kuzmanovskim vodio šampiona kroz drugo poluvreme. Đukić je u pasivnom napadu šutirao iz prve posle faula, pogodivši Borzaša u glavu, pa su igrači ušli u sukob. Nakon toga su Georgievski i Lesjak imali još jedan verbalni obračun, ali su sudije Načevski i Nikolov držale meč pod kontrolom. Što se rezultata tiče, razigrani Tajnik rešio je nekoliko teških napada i „zeleno-beli” su obezbedili pobedu.