Superliga Makedonije (M) – Eurofarm Pelister slavio na Autokomandi!

0
131

Ekipa Eurofarm Pelistera završila je prvi deo plej-ofa Super lige sa maksimalnim brojem pobeda. U derbiju kola „zeleno-beli” su pobedili vicešampiona Alkaloid (25:35) i tako napravili još jedan veliki korak napred u borbi za odbranu titule. Utakmicu na Autokomandi obeležila su dva slovenačka reprezentativca Cehte i Lesjak, prvi je bio nerešiva enigma za domaćina i postigao dvanaest golova, dok je iskusni golman u ključnim trenucima bio na visini zadatka i nije dozvolio protivniku se vrati u igru.

Lazarov je nekadašnjem reprezentativnom kolegi Angelovskom priredio iznenađenje u odbrani. Jedini internacionalac u ekipi vicešampiona, Bingo, bio je fokusiran samo na igru Filipa Kuzmanovskog i to je urodilo plodom. Alkaloid se dobro držao na startu utakmice, u nekoliko navrata je vodio, ali su posle desetog minuta „zeleno-beli” ušli u mini-seriju i prvi put jedan tim poveo sa +2 (5:7). Bitoljčani su imali i napad za +3. ali nakon što to nisu iskoristili, Kuzmanovski je napravio tehničku grešku, Velkovski i Serafimov su postigli nove golove i domaćin je ponovo izjednačio rezultat (7:7). Ali kapiten šampiona je bio na visini zadatka i Pelister je postigao četiri gola i otišao na 7:11. Lazarov je morao da reaguje i pozove tajm – aut, ali ni to nije urodilo plodom. Alkaloid je dugo bio bez gola, a Bitoljčani su nastavili u istom stilu, što je gostima donelo šest golova prednosti. Ipak, do kraja poluvremena Alkaloid je uspeo da smanji zaostatak i na odmor ide sa 12:16. Najbolji pojedinac na terenu u prvom delu bio je Cehte sa pet golova, a Kuzmanovski je imao četiri, tri sa sedam metara i jedan iz igre. Na suprotnoj strani Damjan Mitev je imao tri gola.

Drugi deo počeo je nešto boljom igrom domaćina, domaćin je lako postigao golove, ali je Cehte nastavio sa odličnom igrom i zadržao sigurno vođstvo svog tima. Alkaloid se u jednom trenutku vratio na -2, ali je do izražaja došlo iskustvo Tajnika i Kuzmanovskog i gosti su se u 45. minutu vratili na pet golova prednosti (19:24). Vicešampion je novom serijom davao znake života, ali je onda na scenu stupio Dejan Manaskov, koji je sa dva vezana gola doveo svoj tim na +7. Lazarov je novim tajm-autom pokušao da vrati svoj tim u igru, ali gost to nije dozvolio i na kraju je slavio ubedljivu pobedu od 25:35.

Alkaloid – Eurofarm Pelister 25:35 (12:16)

Sportska sala: „Autokomanda“ – Skoplje