Superliga Makedonije (M) – Eurofarm Pelister demolirao Strugu!

0
138

Rukometaši Eurofarm Pelistera su bez problema preskočili još jednu prepreku u plej-ofu Superlige. Šampion je u dvorani „Boro Čurlevski” odigrao na nivou protiv mlade ekipe Struge i na kraju slavio zasluženu pobedu od 34:23 (16:9).

„Zeleno-beli” su bolje počeli meč u Bitolju i posle deset minuta poveli sa 5:2. Ipak, hrabri gosti su uspeli da uzvrate i izjednače na 6:6, a potom i prvi put poveli (6:7). Ali samo za kratko, jer je domaćin ušao u željeni ritam i počeo nemilosrdno da puni protivnički gol. Najzaslužniji za veliko vođstvo Pelistera na poluvremenu (16:9) bili su Vasiljev, koji je u finišu postigao tri gola, kao i Tankoski.

Pelister je i posle pauze nastavio u istom ritmu. Razigrali su se iskusni Manaskov i Borzaš, pa je vođstvo šampiona poraslo na +10. Eurofarm Pelister je do kraja susreta zadržao visoku prednost i izborio ubedljiv trijumf od 34:23.