Superliga (M) – “Voša” porazila Partizan u velikom derbiju!

0
322

Rukometaši Vojvodine savladali su Partizan sa 32:24 (14:12) u utakmici 4. kola Super lige Srbije. Tako je novosadski tim zadržao maksimalan učinak na tabeli.

Važna pobeda tima koji vodi Boris Rojević. Slabije prvo poluvreme rešeno je sa dva gola prednosti “Voše”. Vojvodina je pretrčala Partizan od 45 minuta kada su Vorkapić i Rađenović pogađali iz kontranapada uz prethodno pokretljiviju zonu domaćina. Bez Gregora Ocvirka, ali sa sjajnim Simom Šijanom na srednjem beku i uz smanjenu minutažu Belorusa Puhovskog, trener Rojević dosta je rotirao igrače kako bi ih što bolje razigrao jer će mu za Ligu Evrope biti potreban svaki pojedinac.

Važna je pobeda protiv jednog od konkurenata za titulu, ali je važna i gol razlika.

Vukašin Vorkapić je postigao 8 golova dok je na drugoj strani najefikasniji bio Nikola Kovačević sa 7 golova. Andrej Trnavac je skupio 11 odbrana dok je na drugoj strani Dimitrije Jelić imao intervenciju više.