Superliga (M) – Radnički i Obilić podelili bodove!

0
215

Rukometaši Radničkog su u 13. kolu Super lige remizirali na svom parketu protiv ekipe Obilića rezultatom 33:33, poluvreme 16:15.

Nakon remija u Vranju, Radnički je u poslednji susret kalendarske godine na svom parketu ušao motivisan i čvrsto rešen da se trijumfom oprosti od svojih navijača do novog viđenja u februaru naredne godine. Duel je započeo boljom igrom domaćina i vođstvom od dva gola razlike u više navrata, poslednji put u 9. minutu (5:3). Gosti iz Beograda se vraćaju u meč, dolaze do izjednačenja, a zatim i do vođstva (6:8, 14. min), koje su jedno vreme održavali, no Šumadinci dodaju gas i utakmicu uvode u egal (10:10, 19. min). Nakon perioda izjednačene igre, Obilić ponovo ima dva gola prednosti (13:15, 25. min), ali Radnički prvi deo igre u dobrom ritmu i serijom 3:0 rešava u svoju korist krajnjim rezultatom 16:15.

Na samom startu drugog poluvremena, Kragujevčani su održavali prednost od jednog do dva gola, a u 37. minutu preko raspoloženog Stanojeva prvi put beleže plus 3 na svom kontu (21:18). Pomenuta prednost je donela sigurnost kod momaka u crvenom koji staloženom igrom održavaju, a zatim i povećavaju prednost do velikih 5 pogodaka prednosti u 48. minutu (28:23), koji ostaju na snazi sve do 51. minuta (30:25), kada gosti menjaju odbranu postavljajući flaster na organizatoru igre, kapitenu Stanojevu. Promena u odbrambenoj formaciji je poremetila napade domaćina i prednost je počela da se topi. Serijom 7:2 vitezovi sa Vračara u poslednji minut ulaze u egal rezultatu (32:32), kada nastaje drama na parketu hale Jezero. Prvo je Davidović bio najspretniji nakon odbrane golmana Obilića Antelja i svoj tim doveo u vođstvo 33:32, da bi nakon minuta odmora gostiju 13 sekundi pre kraja, veteran Sladić udarcem sa velike razdaljine uz zvuk sirene postavio konačnih 33:33.

Igrač utakmice: Uroš Stanić (Obilić)

RK Radnički – RK Obilić: 33:33 (16:15)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 100

Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević

Sedmerci: Radnički 4 (3), Obilić 3 (2)

Isključenja: Radnički 2 min, Obilić 6 min

Radnički: Đerić (3 odbrane, sedmerac), Veljković, Maljević, Stanisavljević 3, Davidović 6, Mutavdžić 4, Perić, Mojsilović, Kasalović 5, Barudžić 5, Knežević 1, Utvić, Stanojev 9, Stanojević, Ivanović (4 odbrane), Barjaktarević.

Obilić: Ostojić, Savić 1, Gojković 5, Jestrović, Drobnjaković, Antelj (2 odbrane), Denić, Ivanić, Jovanović 2, Stojanović, Mandić 6, Stanić 5, Banduka 4, Sladić 7, Tasić (6 odbrana), Bećirović.