Superliga (M) – Obilić porazio Ub!

0
218

Nakon pauze od 51. dana nastavljeno je  nadmetanje u Super ligi i “Vitezovi” su za rivala imali za domaćina ekipu Uba, sa kojom se nalaze u grupi klubova koji će se boriti za goli život. U ovoj skoro dvomesečnoj pauzi mnogo toga se u klubovima promenilo po pitanju igračkih sastava, gde su domaći bili možda i vodeći po pitanju odlazaka i dolazaka, dok su gosti iz Beograda imali minimalne promene što im je nesumnjivo bilo od velikog značaja. Sedmodnevne pripreme u Vrnjačkoj Banji dosta su uticale na podizanje forme pojedinaca i ekipe sa Vračara tako da su uz još odigranih šest kontrolnih i jedne kup utakmice dosta motivisani otišli put Uba ekipi koju su u prvom delu kao domaćini nadigrali sa 38:35.

Od samog početka u lepom ambijentu i okruženju hale za ponos ove varošice gosti su stavili do znanja sa kakvim su ambicijama pristupili jednom od derbija donjeg doma lige, pa su brzo stekli i lepu prednost (1:4 – 5. min). Sledi, uz podršku sa tribina, otrežnjenje domaćina koji za skoro isto toliko vremena poravnava rezultat (5:5 – 13. min) i čini utakmicu neisvesnom. Najiskusni Sladić i povratnik na srpsku rukometnu scenu Banduka bili su nosioci “Vitezova” koji su održavali minimalnu prednost gostiju (5:6 – 15. min, 7:8 – 21. min) pored ”raspucanog” Praščevića u redovima domaćina. Angažovanija igra zone gostiju doprinela je da domaćini vežu nekoliko brzopletih napada koji donose novo ubedljivo vođstvo “Vitezovima” kada se i golman Tasić upisuje u strelce (7:12 – 25. min). Do kraja poluvremena svojim novim pogodcima raspoloženi Sladić doneo je najveću prednost gostima (8:15) da se opuštenije dočekaju nastavak utakmice.

Kako su prisutni ljubitelji rukometa i predvideli početak drugo dela protekao je u nastojanjima domaćina da ugroze visoku prednost gostiju kod kojih je došlo do pada u dinamici postizanja golova, što im je donelo i smanjenje zaostatka i prvog poluvremena (11:16 – 37. min, 13:18 – 44. min). Dikvalifikacija Gojkovića (50. min), zbog po oceni sudija preoštrog prekršaja nad protivničkim igračem, donela je ”buđenje” “Vitezova” koji ponovo stiču prednost koja gasi i poslednje nade domaćina (17:24 – 52. min). Sledi period od skoro šest minuta (52-58. min) kada je lopta desetak puta bila u posedu jedne ili druge ekipe, a da su pri tome mreže ostale netaknute. Sigurno da je takav razvoj događanja išao na ruku ekipi trenera Pavlovića koja je, uz dve odbrane mladoga Suka u završnici utakmice, ostvarila ubedljivu i vrlo važnu pobedu za ono šta ih čeka do kraja redovnog dela, a posebno u plej-autu.

RK UB – RK OBILIĆ 19:26 (8:15)

Sportska hala Ub

Gledalaca: 350

Sudije: D. Marković (Beograd) – M. Boričić (Beograd)

Sedmerci: Ub 6-4 / Obilić 5-5

Isključenja: Ub 10. min / Obilić  14. min + DK Gojković

Ub: Maksović, Alavanja, Ranković (kap), L. Radovanović 2, Krivošija, S. Terzić, Ikonić 1, M. Žarković, F. Terzić 2, G. Radovanović, L. Žarković 3, Mrdović (10. odbrana), Praščević 3, Panovski 8 (4), Leontijević.

OBILIĆ: Suk (2. odbrane/sedmerac), Ostojić 1, Savić 1, Denić, Gojković, Drobnjaković, Ivanić 1, Jovanović, Stojanović 2, Mandić 2, Stanić 3, Mitrović, Banduka 6 (1), Sladić 9 (4), Tasić 1 (10. odbrana / sedmerac), Bećirović.

MVP igrač utakmice: Dušan Tasić (Obilić)