Superliga (M) – Metaloplastika prejaka za Ub!

0
138

Rukomtaši Uba doživeli su još jedan poraz u Superligi. Ovoga puta je novajlija poražen u Šapcu od Metaloplastike sa 34:25 (19:15).

Ubljani su dobro otvorili utakmicu i poveli 0:3. Ubrzo su se domaći konsolidovali i serijom golova dolaze do prednosti u 7. minutu (6:5). Ponovo su dodali gas gosti i otišli na +2 (6:8) a zatim su potpuno pali što iskusniji sastav Metaloplastike koristi i u 27. minutu vodi 17:13. Smanjili su gosti na 17:15 za tim su Mirković i Simić pogodili za 19:15 gde se ide na zasluženi odmor.

U drugom poluvremenu je Ub parirao samo 4 minuta a zatim četa Vladana Matića pojačava ritam i u 40. minutu vodi 24:17. Već je bilo jasno da Ub neće moći do bodova na ovoj utakmici te su oba trenera omogućila i mlađim igračima da se upišu u listu strelaca. U 48. minutu je već bilo +8 da bi na kraju Metaloplastika bila ubedljiva sa 34:25.

RK METALOPLASTIKA ELIXIR – RK UB 34:25 (19:15)

Alilović 3, Mirković 6, Milovanović 2, Gavašelišvili 1, Damjanović 2, U. Pavlović 1, V. Pavlović 3, Papović 6, Petrović 1, Simić 2, Dakić 3, Pavković (9/17 odbrana), Arsić (12/29 odbrana),

Radovanović 2, Milić 3, M. Žarković 2, L. Žarković 6, Stolić 1, Terzić 2, Panovski 9, Maksović (11/45 odbrana).