Superliga (M) – Marko Vasić debitovao u Vranju, poražen Obilić!

0
553

Najduže gostovanje u sezoni “Vitezovima” zasigurno neće ostati u lepoj uspomeni. Pre svega po ostvarenom rezultatu u duelu sa rivalom koji će im biti jedan od ”konkurenata” u borbi za opstanak. Na sportski neuspeh nadovezali su se i neuobičajeni problemi u prevozu, pri odlasku zbog zamene dve gume na autobusu u Ćupriji, a u povratku (opet Ćuprija) gde su zbog prevrtanja šlepera iz Turske proveli preko dva sata u koloni čekajući nastavak dalje vožnje zaobilaznicom zbog čega su dobrano okasnili sa povratkom u hladno beogradsko jutro (04:00).

Nakon što su u prethodnoj utakmici u svim elementima nadigrali ekupu Jugovića, očekivao se povoljan ishod i susreta sa, posle dužeg vremena povratnikom u elitu, ekipom iz Vranja. Treba navesti i to da su pred ovo gostovanje problemi “Vitezova” oko treniranja ponovo isplivali na površinu (četri treninga u tri sale) što se nesumnjivo odrazilo i na njihovu igru. Uz sve to na ruku im nije išlo ni to što su pred ovu utakmicu ”žuti” osetno pojačali ekipu sa Markom Vasićem, na poziciji desnog krila, koji je neko kolo pre ovoga izabran za MVP igrača kao član Proletera na utakmici sa Obilićem, da bi to priznanje zasluženo dobio i na ovoj utakmici, sada kao igrač Vranjanaca.

Znali su gosti da su domaćini ovu utakmicu shvatili kao poslednju slamku za spašavanje pošto su prethodno nanizali sve poraze (tri) na svom parketu. Pa ipak i pored svega gore navedenog nisu Vračarci ustuknuli pred osetno na bolje reviranom domaćim sastavom. Predvodnik uspešnog početka utakmice gostiju bio je golman Tasić odbranivši više izglednih prilika domaćina (2:4 – 5. min; 6:8 – 12. min) pri čemu i “Vitezovi” nisu bili precizniji u realizaciji svojih ”zicera”. To se, uz ”poroznu” igru odbrane, brzo odrazilo na semafor gde je za nepunih šest minuta rezultat bio sada na strani domaćina (9:11 – 18. min). Nakon uzetog tajm – auta povratili su se gosti pa je do kraja poluvremena rezultat bio na klackalici, u korist jednog ili drugog rivala (13:11 – 21. min; 13:14 – 24. min; 15:15 – 27. min). Odlazak ekipa na odmor mogao je biti sa prednošću na obe strane, a što nije zasluga pripada najviše njihovim golmanima koji su i pored solidnog učinka imali, zbog slabijih zona, previše lopti u svojim mrežama (18:18).

Očito da su domaćini uspešnije iskoristili pauzu između dva poluvremena koji, nakon poslednjeg vođstva Vitezova (18:19 – 31. min), uspešno materijalizuju isključenje Ostojića, da steknu, prevođenim prvim igračem utakmice Vasićem, prvi put ubedljiviju prednost (23:19 – 35. min) koju će biti i presudna za konačan ishod. Menjao je trener Pavlović obrane i igrače u njima, ali to nije donelo neki veći boljitak za njegovu ekipu pošto su novi promašeni ”zicera” ili šutevi (dva) sa sedma metara omogućili nove golove domaćinima, često iz kontri ili polu kontri. U nekoliko navrata kada je još bilo vremena da se stigne   prednost domaćina od dva gola (25:23 – 40. min; 26:24 – 42. min; 28:26 – 44. min) gosti ishitrenim pokušajima i slabom realizacijom ”pomažu” domaćinima da steknu prednost koja im je, uz podršku iz gledališta, omogućila bezbrižniju igru (30:26 – 46. min; 32:28 – 53. min). Već tada su mnogi prisutni, pa i “Vitezovi”, videli ko će se obradovati krajnjem ishodu ove utakmice što Vranjanci koriste da to bude još ubedljivije ostvarivši u poslednjih pet minuta skor od tri gola (4:1).

RK  VRANJE 1957 – RK OBILIĆ 37:31 (18:18)

Sala: Hala sportova

Gledalaca: 800

Sudije: G. Kovač (K. Mitrovica) – S. Milosavljević (Zvečan)

Sedmerci: Vranje 6-3 – Obilić 6-4

Isključenja: Vranje 8 min – Obilić 6 min

VRANJE 1957: Gašić (4. odbrane / sedmerac), Denković, Rakić 5, Stevanović (kap), Vasić 12 (2), Popović, Pavlović 1, Španjević (9. odbrana / sedmerac), Čolović, Stanojković, Stevović, Čekić 7, Medić 4, Đurić, Damjanović, Maksić 8 (2)  – (trener: A. Radosavljević).

OBILIĆ: Ostojić 2, Savić 2, Gojković 1, Jestrović 3, Drobnjaković, Antelj (4. odbrane / 2. sedmerca), Jovanović, Milutinović, Stojanović, Mandić 2, Turudić (kap) 7, Stanić 2, Banduka 5, Sladić 7 (4), Tasić (12. odbrana), Bećirović – (trener: M. Pavlović).

MVP igrač utakmice: Marko Vasić (Vranje 1957)