Super B liga (Ž) – Ruma slavila u Valjevu i izborila doigravanje za Superligu!

1
373

Rukometašice Rume su u poslednjem kolu Super B lige gostovale u Valjevu i slavile veliku pobedu koja ih vodi u baraž gde će igrati sa ekipom Napretka 12 iz Kruševca. Četa Dragana Vidovića je bila bolja rezultatom 30:39 (15:20).

Rumljanke su u Valjevo stigle pune elana i to su pokazale na terenu. Posle 8 minuta igre bilo je 2:8 a zatim se domaćin vraća u igru i smanjuje na 7:10. U tom ritmu se igralo sve do 27. minuta kada ponovo Ruma pojačava ritam i na odmor nosi solidnu prednost.

U drugom delu igre valjevski Metalac je često rotirao i može se reći na dobar način oprostio od Super B lige. Parirale su Valjevke sve do 45. minuta a zatim je Dušan Novokmet omogućio i mlađim igračicama da zaigraju na ovoj utakmici te Ruma zasluženo slavi sa 30:39.

ŽRK METALAC 2015 – RK RUMA 30:39 (15:20)

Obrenović 12, Pavlović 3, Mijailović 5, Tripković 1, Savić 1, Radojčić 2, N. Damnjanović 2, Despotović 4.

Marinković 1, Savić 2, Vukmirić Je. 2, Ignjatović 6, Vlaisavljević 2, Đokić 3, Đukanović 15, Tabak 1, Vukmirić Jo. 7.