Super B liga (Ž) – Beograd i Temerin podelili bodove!

0
293

Derbi u Beogradu koji je odigran pred nešto više od 200 gledalaca završen je podelom bodova. Beograd i Temerin su odigrali nerešeno 30:30 (14:12) i tako dodatno zakomplikovali borbu za 2. i 3. mesto.

Igračice Đurice Nađa bile su blagi favorit na ovoj utakmici ali to nije došlo do izražaja. Sastav sa severa Srbije je dobro igrao u prestonici i posle 10 minuta igre vodi 2:4. U 27. minutu su se probudile Beograđanke a zatim povele sa 14:12 gde se ide na zasluženi odmor.

U drugom poluvremenu sve je bilo na strani domaćina. U 42. minutu je bilo 23:18 gde su mnogi pretpostavili kako će se utakmica završiti. Nastavile su dobro rukometašice Beograda i u 52. minutu vode 27:23. U 56. minutu dolazi do neshvatljivog pada kod domaćina što Temerinke pametno koriste, dolaze do izjednačenja a zatim i vođstva (28:29) gde prete da uzmu oba boda. Pap se u otvorila i pogodila gol Temerina za 29:29 a zatim ponovo vode gošće (29:30). U poslednjim momentima utakmice bila je prisebna Nanić-Babić koja pogađa za 30:30 i tako rešava svaku dilemu na ovoj utakmici. Na kraju 30:30

RK BEOGRAD – ŽRK TEMERIN 30:30 (14:12)

Janković 2, Pap 8, Milivojević 1, Nanić-Babić 4, Petković Da. 10, Petković Dr. 5.

Išpanović 4, Đilas 2, Radić 7, Mikušak 2, Telečki 3, Četić 2, Mitić 6, Stanić 4.