Super B liga plej – of (M) – Stanković odbranio sedmerac i produžio seriju!

0
906

Veliki rukometni spektakl viđen je u prestonici turizma gde su snage odmerili Goč Merkur i Rudar iz Kostolca. Pobednik je proglašen posle produžetaka a semafor je pokazao 21:21 (10:8, PP1: 25:22, PP2: 26:23).

Kao što se i očekivalo, u Vrnjačkoj Banji se vodila velika borba. Rudar je bio osokoljen velikom pobedom na svom terenu i dobro je otvorio utakmicu u Vrnjačkoj Banji. Ipak u 18. minutu je domaćin dodao gas i stekao prvo vođstvo na utakmici (5:4). U 24. minutu je usledila serija golova i sa 7:7 je četa Nenada Kraljevskog otišla na 10:7. Ipak u poslednjem minutu je pogodio Radisavljević i tako smanjio zaostatak na -2 (10:8).

U drugom poluvremenu je konce igre držao domaćin do 46. minuta a zatim je koncentracija počela da pada. Rudar je ponovo preuzeo vođstvo ali je bilo minimalno te su obe ekipe i dalje bile aktivne. U 59. minutu Rudar je poveo sa 19:21 a zatim je pogodio Mrda i smanjio na 20:21. Rudar je krenuo u napad ali je kapiten Milošević prokockao tu loptu i zatim izjednačava Goč Merkur preko Boškovića 15ak sekundi pre kraja. Gosti su krenuli brzim centrom gde je kapiten pronašao pivotmena a Čolović je startovao sa leđa te su opravdano arbitri iz Bačke Palanke dosudili sedmerac koji može da odvede Rudar u Superligu. Na liniju je stao Ristić dok je na drugoj strani bio Stanković od kog je zavisio „život“ Goč Merkura. Izašao je golman domaćina na 3.5 metara što se pokazalo kao pravi potez i desnom nogom skinuo udarac iskusnog igrača Rudara.

Prvi produžetak su otvorili Antić i Čolović i semafor je u 63. minutu pokazao 23:21. Smanjio je Nedeljkov na kratko a zatim ponovo pogađa Goč Merkur i prvi produžetak se završava sa 25:22.

Videlo se da gosti nemaju snage za preokret. Pogodio je Murina na otvaranju drugog produžetka a zatim su gosti počeli da srljaju iz greške u grešku te je Goč Merkur zasluženo slavio pobedu i produžio seriju te će se naredna utakmica odigrati u Kostolcu i odlučiti ko će u Super ligu.

RK GOČ MERKUR – RK RUDAR 21:21 (10:8, PP1: 25:22, PP2: 26:23)

Medić 4, Ilijin 1, Alavanja 2, Čolović 4, Miljković 1, Antić 1, Popović 1, Mrda 7, Bošković 5.

Murina 3, Radisavljević 3, Vještica 4, Aleksandar Stojanović 3, Stojković 2, Nedeljkov 3, Knežević 1, Milošević 4.