Super B liga (M) – Vlasotince i Šamot 65 podelili bodove!

0
294

Rukometaši Vlasotinca su na svom terenu napravili veliki podvig u 9. kolu Super B lige “Istok – Zapad” odigravši nerešeno sa Šamotom 65 24:24 (14:16).

Oko 150 gledalaca je pratilo utakmicu u SRC “Vlasina”. Domaćin je dobro krenuo i imao prednost do 5. minuta a zatim gosti iz Aranđelovca pojačavaju tempo i u 24. minutu dolaze do 9:12. Nastavljeno je u tom ritmu do kraja prvog dela a poslednji gol je postigao Petković koji je smanjio na -2.

U drugom poluvremenu ponovo vodi Šamot i održava pametno stečenu prednost. U 48. minutu domaćin stiže do izjednačenja i u nastavku gledamo gol za gol. U 54. minutu gosti postižu svoj, ispostaviće se poslednji gol. Počele su ruke da drhte, prvo promašuje Jocić kod domaćina i daje šansu Šamotu da ode na +2. Ipak na drugoj strani Šamot trese prečku i Vlasotince kreće u novi napad. Ponovo promašuje domaćin a zatim zbog grubog starta na klupu odlazi Radivojević (57:21). Šamot se ne snalazi sa igračem više i poklanja Vlasotincu loptu koji razvija kontru ali loptu ispušta Cvetković ali lopta pripada domaćinu. Čekali su domaći pravi trenutak a Jocić je sjajno našao prostor na sredini terena gde poentira za 24:24. Ostalo je oko 40 sekundi do kraja je Šamot ponovo ima šansu ali uz podignutu ruku gosti ponovo pucaju pored gola. Ostalo je samo 6 sekundi do kraja, Vlasotince kreće u kontra napad a zatim se na golu Šamota ukazuje Ilić koji skida šut sa 9 metara i ostavlja svojoj ekipi bod.

ORK VLASOTINCE – RK ŠAMOT 65 24:24 (14:16)

Cvetković 1, Stefanović 4, Petković 1, Filipović 1, Đorđević 4, Radivojević 5, Jocić 6, Vasić 2.

Preković 5, Ilić 6, Živojinović 3, Spasić 1, Krejović 1, Lomić 1, Milinić 3, Marić 4.