Super B liga (M) – Kikinda Grindex i Crvenka Jaffa podelili bodove!

0
417

Iako su pre početka sezone Kikinđani pričali kako povratak u elitu neće biti u planu, rezultati pokazuju drugačije. Kikinda Grindex za sada drži 1. mesto u Super B ligi “Sever – Centar” a apetiti će sigurno porasti i igrači Vladimira Cvijana će sigurno pokušati da zadrže trenutnu poziciju.

Što se tiče derbija kola, Kikinda Grindex je dočekala vrlo dobru ekipu Crvenke Jaffa i odigrali su nerešeno 28:28 (16:12). Kikinđani su dobro krenuli i u 13. minutu vodili 8:5. Gosti su se na kratko vratili u egal a zatim ponovo sledi nalet i na odmor se ide sa 16:12.

Činilo se da će domaćin nastaviti u istom ritmu ali stvari na terenu se menjaju. U 39. minutu “Veverice” dolaze do izjednačenja a potom ponovo domaćin odlazi na +3. Od 52. minutu ponovo pratimo egal da bi u 56. minutu gosti poveli sa 27:28 a Kikindi je bod doneo mladi Tatari koji je postigao jedan gol na utakmici i ispostaviće se za veliki bod.

MRK KIKINDA GRINDEX – RK CRVENKA JAFFA 28:28 (16:12)

Dukatarov 2, Trninić 7, Vrgović 3, Panić L. 4, Milošević 4, Tatari 1, Stojanović 2, Jovanović 5.

Karanović 1, Mirić 2, Kragulj 2, Šveljo 4, Ivić 4, Račić 2, Tomić 2, Feješ 8.