Super B liga (M) – Hajduk Veljko iz sedmerca došao do velike pobede protiv Topličanina!

0
487

Veoma zanimljivu utakmicu su u Negotinu odigrali Hajduk Veljko i Topličanin iz Prokuplja gde je domaći sastav porazio doskorašnjeg Superligaša sa 27:26 (13:10).

Hajduk Veljko se revanširao za oba poraza iz pretprošle sezone kada je Topličanin bio neprikosnoven i vrlo lako obezbedio Super ligu. Sada su se Prokupčani vratili u rang niže i ubeležili su prvi poraz na teškom gostovanju.

Odlično su igrači Perice Brložanovića ušli u ovu utakmicu i poveli sa 7:2 gde Ivan Petrović zove svoje igrače na “hlađenje” i do odmora su se gosti konsolidovali i smanjili zaostatak na -3.

Trebalo je Topličaninu samo 4 minuta da izjednači na 13:13. Ponovo je poveo Hajduk Veljko a zatim obe ekipe puno greše i u odbrani i u napadu. U 52. minutu je bilo 23:22 a zatim domaćin odlazi na 25:22. Mnogi su u hali mislili da je gotovo ali brzo se vraćaju Prokupčani i u 60. minutu stižu na 26:26. Ostalo je malo vremena i stvari u svoje ruke uzima najbolji pojedinac utakmice Topalović koji pogađa iz sedmerca i donosi veliku pobedu Hajduk Veljku 27:26.

Najefikasniji kod domaćina bio je upravo Miloš Topalović sa 12 golova dok je kod gostiju najbolji bio Filip Kostić sa 6 golova.

RK HAJDUK VELJKO – RK TOPLIČANIN 27:26 (13:10)

Jovanović 2, Topalović 12, Marinković 2, Vujičić 1, Ćirić 2, Jelić 6, Milenković 2.

Petrović 3, Stanković 5, Mladenović 5, Mađar 4, Janićijević 3, Kostić 6.