Super B liga baraž (M) – Goč Merkur porazio Kikindu Grindex i izborio dvomeč protiv Vranja 1957!

0
617

Rukometaši Kikinde Grindex i Goč Merkura su bili poraženi u finalu baraža za direktan ulazak u Super ligu. Ipak, ove sezone je data šansa obema ekipama da se bore za još jednu šansu. Na neutralnom terenu je Goč Merkur slavio protiv ekipe sa severa Srbije i tako izborio baraž utakmicu protiv Vranja 1957 koje je u poslednjem momentima uhvatilo voz za ovu poziciju. Goč Merkur je u Pančevu slavio sa 26:28 (13:15).

Kikinda je otvorila utakmicu a potom to isto čine i gosti te vode 2:5 u 6. minutu. Do 15. minuta su gosti imali prednost a potom je Kikinda dodala gas i izjednačila na 9:9 u 15. minutu. U nastavku se vodila velika borba i Goč Merkur iz nje izlazi kao pobednik prvog poluvremena gde je semafor pokazao 13:15.

U drugom delu pratili smo igru nerava. Do 42. minuta je vodila ekipa iz Vrnjačke Banje a zatim gas dodaju Kikinđani te dolaze do +2 (21:19). U nastavku se igralo u ritmu gol za gol a potom u 53. minutu Goč Merkur vraća prednost na svoju stranu koju održava do kraja i slavi veliku pobedu rezultatom 26:28.

MRK KIKINDA GRINDEX – RK GOČ MERKUR 26:28 (13:15)

Lisica 4, Todorov 1, Vrgović 8, Panić 1, Stojanović 1, Jovanović 5, Bošković 6.

Medić 5, Ilijin 4, Alavanja 3, Čolović 2, Miljković 4, Antić 1, Mrda 5, Bošković 4.