Srbi nezadrživi u Slovačkoj – Zahoraci i Toplčani slavili velike pobede!

0
960

Rukometaši Slovačkog Zahoracija su slavili pobedu u 4. kolu slovačke lige. Slabija je bila ekipa Slovan Modre a rezultat je bio na kraju 27:32 (16:12).

Rukometaši Davida Bernera su dobro krenuli i nakon 15 minuta igre imaju +4 (10:6). Gostujuća ekipa koju vodi Bojan Ćirić nije mogla da osujeti napade domaćina i na odmor se ide sa 16:12.

U drugom poluvremenu su domaći nastavili u svom ritmu i u 34. minutu na semaforu stoji 19:14. Zvao je Bojan Ćirić tajm – aut i od tada kao da na teren izlazi neka druga ekipa Zahoracija. Polako je balkanska kolonija topila prednost domaćina i u 48. minutu semafor pokazuje 24:24. Na kratko je Modra povela 25:24 a zatim sve ide na stranu gostiju. Od 54. do 57. minuta Zahoraci postiže 4 vezana gola i odlazi na 26:30. Publika je u hali jednostavno zaćutala a gosti nisu želeli da stanu. Nastavili su da rešetaju gol Modre i na kraju slave prvu pobedu u prvenstvu 27:32.

Kod domaćina najefikasniji je bio Tomas Čur sa 10 golova a Zahoraci je do pobede vukao Lazar Ristić sa 11 golova. Igor Žunić, Lazar Ristić i Marko Vasović su bili precizni po 2 puta. Dario Maslić je bio sjajan na golu.

Bojan Ćirić je za Rukometni Žurnal rekao:

• Za nas velika pobeda, prva Ekstraligaška u istoriji kluba. Odigrali smo jako borbeno, ali prvo poluvreme smo pravili puno grešaka. Drugi deo smo stegli odbranu, igrali fanatično i okrenuli rezultat. Ja sam i rekao da će ovaj tim iznenaditi mnoge i siguran sam da je ovo samo prva od mnogih pobeda koje će ovi momci ostvariti.

Jedan od heroja pobede nad Modrom bio je i strelac 11 golova Ristic Lazar. On je za naš portal dodao:

• Odigrali smo jako od prvog minuta. Imali smo problema sa realizacijom u prvom delu, ali drugi deo smo se pribrali i odigrali perfektno poluvreme. Ponela nas je i sjajna partija Samuela Valanta i Darija Maslića na golu. Ponosan sam na saigrače što smo upisali istorijske bodove za naš klub. Idemo dalje,bićemo još bolji.

Agro Topolčani je porazio ekipu Martina rezultatom 39:25 (17:10) i tako upisao 3. bod u prvenstvu. Od samog početka je domaćin vladao terenom i na kraju zasluženo slavio ubedljivu pobedu.

David Pavković je upisao 8 golova a pratili su ga Đorđe Čolović i Lazar Panovski sa po 6 golova a po 2 su postigli Lazar Gugolj i Miroslav Jovanovski.