SP 2024 U20 (Ž) – Srbija nemoćna protiv Francuske!

0
367

Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu grupne faze Svetskog prvenstva koje se igra u Makedoniji od selekcije Francuske rezultatom 30:19 (14:10).

Srpkinje su više ispustile dobar početak i vođstvo iz prvih 20 minuta na krilima raspoložene Teodore Vranić, nego što je Francuska bila nadmoćna.

Upravo golman reprezentacije Srbije, zbog svoje statistike, proglašena je za igračicu utakmice.

• Jedna teška utakmica iza nas. Borile smo se prvo poluvreme i ispoštovale sve što smo se dogovorile. Pokušale smo da ispravimo loše stvari iz prošle utakmice i mislim da smo u tome uspele. Želje nije nedostajalo, svaka je želela da ostavi srce na terenu. Falilo nam je na kraju tih nekoliko lopti koje smo ispustile, ali to je stvar neiskustva. Volela vih da prvenstvo završimo pobedom. Ja i dalje verujem u ovaj tim, izjavila je Vranićeva po završetku utakmice.

Selektor je bio zadovoljan time kako je tim odgovorio dva dana posle utakmice sa Nemačkom.

• Mnogo bolja igra i mnogo bolje otvaranje. Devojke su shvatile suštinu i sve ono što smo pripremali. Ispoštovali smo 5-1 odbranu sa izlaskom na beka. Nakon grešaka u napadu dozvolili smo da prvo poluvreme završimo u minusu. Drugo poluvreme smo loše otvorile, ali smo se u određenim trenucima vratili na razliku od četiri do pet golova, međutim opet su ishitrene reakcije u napadu, posebno kod situacije sa igračicom više učinile svoje. Kako smo duže zajedno, tako sve bolje uzgledaju te se nadam da će se taj trend nastaviti do samog kraja, zaključio je Slavko Krnjajac.

Srpske juniorke u Skoplju bodrile su legende ženskog srpskog rukometa, a sada istaknute sportske radnice i treneri – Tanja Medved, predsednik Gradskog rukometnog saveza grada Novog Sada i EHF delegat i Branka Jovanović, trener golmana ženske seniorske reprezentacije.

Izveštaj sa utakmice između Srbije i Francuske dostupan je OVDE.

Treću utakmicu Srbija igra protiv ekipe Španije igra danas sa početkom u 18 časova.