SP 2024 U20 (Ž) – Portugal prejak za Crnu Goru!

0
153

Crna Gora u glavnu rundu Svetskog prvenstva za igračice do 20 godina u Makedoniji ide kao drugoplasirana u grupi.

Nakon pobeda protiv Uzbekistana i Gvineje, izabranice trenera Igora Markovića u duelu za prvo mesto u grupi poražene su od Portugala (34:31) u Skoplju.

Velika borba viđena je u glavnom gradu Makedonije, reprezentacija Crne Gore u prvom poluvremenu nekoliko puta imala je i tri gola prednosti, poslednji put u 28. minutu – 17:14. Protivnik se ipak, vratio i sa tri vezana gola došao do izjednačenja (17:17) na kraju prvog poluvremena.

Crna Gora je poslednji put povela u 34. minutu kada je Vujadinović pogodila za 19:18, a poslednje izjednačenje viđeno je u 43. minutu – nakon gola Marković bilo je 23:23.

Finiš meča pripao je Portugalu koji je pobedom potvrdio prvo mesto u grupi i došao u dobru poziciju kada je u pitanju borba za plasman u četvrtfinale planetarne smotre.

Jelena Vukčević je bila najefikasnija u sa 10 golova, dok su po pet postigle Ivana Vujadinović i Nikolina Marković. Marija Marsenić je upisala 13 odbrana.