SP 2024 U20 (Ž) – Makedonija savladala Angolu!

0
160

Ženska reprezentacija Makedonije do 20 godina ostvarila je cilj. Makedonke su u najvažnijoj utakmici u grupnoj fazi pobedile Angolu (24:28) i obezbedile narednu fazu Svetskog prvenstva (SP).

Rukometašice selektora Janeva su posle pobede nad SAD izgubile od Islanda, pa je ovaj duel bio biti ili ne biti „crveno-žute”. Iako potcenjene, kao autsajderke na papiru, ušle su u ovaj meč, Makedonke su izborile veliki trijumf u meču u kojem su vodile ceo meč i zasluženo osvojile pun plen.

Makedonija je počela meč po planu, pre svega zahvaljujući golmanki Mateji Čurlinovskoj, koja je odbranila tri lopte. Bile su izjednačene sa Angolom, a prvi udarac protivniku su Makedonke zadale kada su preko Koceve, Popove i Stefanoske ušle u seriju i sa 7:6 otišle na 7:10. Bio je to signal za tajm-aut za Angolu, koja je pomogla rivalu, jer se golovima Nunde i Bele vraćaju na 9:10. Makedonija je držala prednost do poluvremena (11-13), a hendikep za selekciju iz Afrike bio je to što je Nunda zaradila crveni karton zbog grubog starta.

Početak drugog poluvremena doneo je dobru igru Makedoniji. Angola je za osam minuta dala samo jedan gol, Čurlinovska je zabeležila tri odbrane, pa je reprezentacija Makedonije sa šest golova u nizu otišla na 12:19. Angola je prekinula krizu u napadu golom Bele iz penala (13:19), ali više nije uspela. Reprezentacija Makedonije se dobro odbranila od napada rivala i zabeležila sigurnu pobedu.

Stefanoska i Rizoska dale su po šest golova, a Mladenovska pet.

Kod Angole je kapiten Belo postigla 11 golova, ispred Pedra sa četiri gola.