SP 2024 U20 (Ž) – Makedonija remizirala sa Portugalom!

0
157

Ženska reprezentacija Makedonije do 20 godina napravila je veliki podvig, kao autsajder na papiru, remizirala je sa jakim Portugalom (28:28) na startu druge faze Svetskog prvenstva (SP), koje je igra se u Skoplju. Propustile su veliku šansu da savladaju Makedonke rivala i uđu u četvrtfinale, ali sve će biti poznato nakon poslednjeg meča koji Makedonija igra sa Crnom Gorom.

U meču SC „Boris Trajkovski“ Portugal je bolje krenuo u meč zahvaljujući golmanki Rosi, koja je skinula pet lopti i održala svoj tim u igri. Gošće su imale 4:2, ali je potom usledio odgovor Čurlinovske, serija 0:4 Makedonije i preokret (4:6). Prvo ime je bilo Stefanoska sa tri pogotka.

U nastavku meča Makedonija je sve vreme držala vođstvo. Bilo je od 1-2, sve do kraja prvog poluvremena kada je egipatski sudija Elsajed dosudio dva isključenja po sumnjivom kriterijumu. U tim trenucima Portugal je od 10:12 preokrenuo meč na 14:13, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, posle pet minuta bilo je 16:16, pa su Stefanoska i Koceva postigle dva gola u nizu, za 16:18. U 43. minutu su povele sa +3 golom Milenkoske sa krila (18:21). Potom je Rizoska takođe pogodila za 19:23, posle odbranjenog sedmerca sjajne Čurlinovske.

Ostalo je osam minuta do kraja, Portugal se vratio u meč. Bilo je 24:25, te je to bio znak za tajm-aut za trenera Janeva. U sledećem napadu, Figerido je dobila dva minuta zbog udarca Koceve u vrat, a Popova je iskoristila višak i pogodila za 24:26. Pet minuta pre kraja bilo je 25:27, pa 26:28 a zatim je Makedonija pokušala da reši meč, ali je Rosa zaustavila Rizosku, a u naredna dva napada Portugal je izjednačio na 28:28. Makedonija je imala poslednji napad, ali je golmanka Rosa zaustavila napad Makedonije.

Sara Stefanoska sa devet golova bila je najbolja u reprezentaciji Makedonije sa devet golova, ispred Borjane Koceve sa pet postignutih golova. Golmanka Mateja Čurlinovska imala je 19 odbrana. Za Portugal je Lusijana Rebelo postigla devet golova, a golmanka Rosa skinula je 11 lopti.

U poslednjem kolu druge faze SP U20 u Skoplju, Makedonija igra sa Crnom Gorom. Utakmica je na programu danas od 20:15 u SC „Boris Trajkovski“.